Alkoholio vartojimo prevencija Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje

Data

2018 01 24

Įvertinimas
0
rosita.jpg

Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus specialistė Svetlana Vilkauskienė  prevencinės pamokėlės metu mokinius supažindino su alkoholio vartojimą sąlygojančiomis priežastimis ir pasekmėmis sveikatai, grožiui, santykiams su aplinkiniais. Mokiniai galėjo išbandyti girtumo akinius, kurie yra naudojami alkoholio prevencijai. Užsidėjęs tokius akinius žmogus mato ir jaučiasi kaip neblaivus asmuo: sutrinka koordinacija, darosi sunku atlikti elementariausius dalykus. Mokiniai, užsidėję akinius, gali pajusti, kokia yra vidutinio girtumo žmogaus savijauta.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rosita Gurskaja mokiniams priminė apie jų baudžiamąją ir administracinę atsakomybę už alkoholio bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir turėjimą mokyklos teritorijoje ir už jos ribų.
Siekiant sumažinti arba užkirsti kelią alkoholio, rūkymo plitimui mokinių tarpe, labai svarbus suaugusiųjų vaidmuo. Jei mokinys jaus jų meilę, pagarbą, globą, domėjimąsi jo asmenybe, pasitikės suaugusiais, žinos, kad jie nori jį suprasti, padėti, tai tikrai sumažins jų norą išbandyti psichoaktyviąsias medžiagas.