Bendruomenės pareigūnės susitikimas su Utenos specialiosios mokyklos - daugiafunkcio centro auklėtiniais

Data

2020 01 13

Įvertinimas
0
spec.ugdymo mokykla.jpg

Šių metų sausio 10 d. Utenos specialiojoje mokykloje - daugiafunkciame centre, specialiojo ugdymo skyriuje vyko prevencinis susitikimas su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūne D. Maselskiene. Ji kalbėjosi su įvairią negalią turinčiais vaikais, pedagogais. Buvo aptartos patyčių, smurto prevencijos, saugaus elgesio kelyje ir kieme temos. Pareigūnė rodė mokomuosius filmukus, kuriuose policijos bičiulis Amsis aiškino vaikams elgesio kelyje taisykles. Vaikams buvo paaiškinta kaip saugiai pereiti gatvę, tinkamai dėvėti šviesą atspindinčius atšvaitus, išdėstytos kelių elgesio taisyklės, svarbios dviratininkams. Buvo akcentuota saugos diržų automobilyje dėvėjimo svarba. Įteiktos ir dovanos vaikams - šviesą atspindintys atšvaitai, kad būdami gatvėje tamsiu paros metu, jie būtų saugūs.
    Susitikimo metu vyko pokalbis su skyriaus socialine pedagoge R. Kardoniene apie vaikų su negalia saugumą  mokyklos teritorijoje ir už jos ribų, apie galimus patyčių, smurto apraiškų iš šalia esančių švietimo įstaigų moksleivių. Socialinė pedagogė sakė, kad šalia esančių švietimo įstaigų moksleiviai yra supratingesni, nes jie dažniau mato neįgalius vaikus, mato kaip jiems sunku veikti, judėti, dalyvauti bendrose ugdymo įstaigų renginiuose. Tad jie nesityčioja, neskriaudžia negalią turinčių vaikų. Tačiau pasitaiko pavienių atvejų, kai viešose vietose, t. y. renginiuose, prekybos centruose, kiemuose, negalią turintys vaikai ar jų tėvai sulaukia aplinkinių replikų ar užgauliojimų. Tai rodo, kad ne visada visuomenė yra tolerantiška, supratinga, linkusi padėti. Pastebima, kad jeigu šeimoje yra neigiamas suaugusiųjų požiūris į negalią turinčius ar sunkiai finansiškai gyvenančius asmenis, toks pat požiūris susiformuoja ir vaikams. Todėl labai svarbu, kad tėvai rodytų gerą asmeninį pavyzdį, skiepytų vaikuose atjautą, empatiją, norą padėti silpnesniems už save. Visuomenė turi suprasti, kad negalią turintys žmonės yra tokia pat visuomenės dalis, tik jai ypač reikalingas aplinkinių palaikymas, pagalba ir dėmesys. Reikia pripažinti, kad neįgalių vaikų tėveliai, pedagogai ir kiti švietimo pagalbos specialistai deda didžiules pastangas ugdydami, įvairiomis veiklomis stiprindami vaikų turimus ir įgytus socialinius įgūdžius, siekdami negalią turinčių vaikų pozityvios socializacijos bendruomenėje. Svarbus yra ir pačios visuomenės dėmesys ir vaidmuo šiame procese.
Utenos specialiosios mokyklos - daugiafunkcio centro vaikų išreikštos teigiamos emocijos, nesuvaidintos šypsenos, žingeidumas, sklindanti šiluma ir nuoširdumas išties paliečia širdį, priverčia susimąstyti.
  Tad negailėkime kasdienybėje gražaus ir gero žodžio vieni kitiems, būkime dėmesingesni, empatiškesni, stenkimės padėti ir apginti silpnesnius už save, užkirskime kelią patyčioms -  kurkime saugią aplinką kartu.