Krašuonos progimnazijoje vyko prevencinis renginys "Aš neskriaudžiu kitų prisijunk ir tu"

Data

2018 10 23

Įvertinimas
1
1.jpg

    Renginys pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą "Smurtui artimoje aplinkoje ne – 2018", kurio tikslas - skatinti visuomenės netoleranciją patyčioms, smurtui artimoje aplinkoje.
    Prevencinis renginys prasidėjo Utenos miesto mokyklos/darželio "Eglutė" mokinukų šokiu "Laikrodis tiksi", siekiant atkreipti vaikų dėmesį į tai, kaip svarbu laiku pagalvoti kaip mes bendraujame ir elgiamės su kitais, ar mūsų elgesys ir bendravimas nežeidžia, neskaudina žmonių. Neapgalvotai ištartas žodis  ar poelgis, gali negrįžtamai pakeisti žmonių santykius ir bendravimą.
    Psichologė Iliuminata Gaigalaitė moksleiviams kalbėjo apie patyčias bendaamžių tarpe, patyčių formas, poveikį vaikams, galimybes padėti.
    Utenos r. savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė Gailutė Blažienė vaikams priminė vaiko teisės ir pareigas.
    Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų trečių ir ketvirtų klasių moksleiviai renginio tematika "Aš neskriaudžiu kitų prisijunk ir tu" rengė pristatymus, pristatė komandinius kurybinius darbus, skatino bendraamžius užkirsti kelią patyčioms, mandagiai, kultūringai, pagarbiai bendrauti vieni su kitais, kad vaikai jaustųsi saugiai tiek mokykloje, tiek už mokyklos ribų.
    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės moksleiviams įteikė balionus, ant kurių vaikai užrašė sakinį skatinantį žmogaus netoleranciją smurtui ir patyčioms. Moksleiviai įvertino policijos pareigūnių organizuotą prevencinį renginį, piešė jaučiamą emociją – nuotaiką ant spalvoto skirtulio ir klijavo ant stendo.
    Renginio pabaigoje policijos pareigūnės apdovanojo moksleivių komandas už rengtus ir pristatytus kurybinius darbus prizais, įgytais projekto lėšomis. Moksleiviai pripūstus spalvotus balionus su netoleranciją smurtui skatinančiais užrašais Utenos mieste dalijo sutiktiems praeviams.
Tikimės, kad šis renginys moksleivius paskatins būti pagarbesniais ir tolerantiškesniais bendraamžių atžvilgiu, atkreips visuomenės dėmesį ir skatins visuomenės netoleranciją smurtui.
    Policija skatina gyventojus nebūti abejingais ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.