Nuo balandžio 1-osios - nauji reikalavimai vairuotojams

Data

2020 04 01

Įvertinimas
0
478_6e24424ce55768dbdfd066d089337678.jpg

Lietuvoje, remiantis LR Susisiekimo ministerijos ir kelių eismo taisyklėmis (KET) nustatyta tvarka, transporto priemonių padangas reikia keisti du kartus per metus – keičiantis sezonams. KET nurodoma, kad nuo balandžio 1-osios vairuotojai turi naudoti vasarines padangas. Taip pat KET primena, kad iki balandžio 9-os dienos padangas vasarinėmis privalo pasikeisti tie, kurie važinėja žieminėmis dygliuotomis padangomis. Dėl karantino šis laikotarpis pratęstas – dygliuotas padangas bus galima naudoti iki karantino pabaigos ir kiek ilgiau, tam, kad vairuotojams užtektų laiko jas pasikeisti. Per karantiną autoservisams dirbti neuždrausta ir pasikeisti padangas galima, tačiau privaloma laikytis itin griežtų reikalavimų – vairuotojus aptarnauti saugiu atstumu, privaloma dezinfekuoti ir automobilius. Todėl servisų savininkai prašo registruotis internetu, tokiu pat būdu ir pirkti padangas.

Policija įvertindama dabartinę situaciją, specialių padangų tikrinimo akcijų neplanuoja, vairuotojai nebus baudžiami ir į tai bus žiūrima lanksčiai.

Taip pati primename, kad keičiasi važiavimo greitis:

Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse balandžio–spalio mėnesiais – ne didesniu kaip 130 km/h greičiu, greitkeliuose balandžio–spalio mėnesiais – ne didesniu kaip 120 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Saugių Jums kelionių!