Popietė su režisieriumi M. Survila apie lietuviškos gamtos grožį

Data

2019 02 08

Įvertinimas
0
IMG_6905.JPG

Debiutinis M. Survilos filmas yra „Susitikimas su ereliais žuvininkais“, tai filmas apie Labanoro girioje gyvenančios labai retų paukščių – erelių žuvininkų poros elgseną, įpročius ir pastangas išlikti. Sekantis filmas buvo „Stebuklų laukas“, tai istorija apie Karijotiškių sąvartyno bendruomenę, žmones, kurie nepritapo prie naujo gyvenimo. Ir žinoma filmas „Sengirė“, į senąsias Lietuvos girias bei jų gyventojus jautriai žvelgiantis ir sumušęs visus Lietuvos rekordus, kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje. Pagrindinis šio filmo tikslas yra atskleisti Lietuvos gamtos unikalumą ir bent jau filme parodyti sengires ateities kartoms. Dar mokydamasis penktoje klasėje filmo "Sengirė" operatorius ir režisierius M. Survila svajojo sukurti šį filmą. Jo laukė ilgas kelias. Praėjo 18 metų, kol šis unikalų filmą išvydo žiūrovai. Režisierius papasakojo apie filmo gamybos užkulisius, kaip ir kokiomis sąlygomis buvo filmuojamas. Tai darbas pareikalavęs ir fizinio pasiruošimo, ir kantrybės, ir ištvermės, kai ištisas valandas reikėjo išbūti nejudant, dažnai šaltyje. Nusižiūrėjus gretimą pušį šalia sparnuočių lizdo, reikėjo ropštis į ją naktį, kad nesukeltum įtarimo paukščiams ir tūnoti palapinėje 27 m aukštyje ir kaip tada jaustis užėjus audrai, trankantis žaibams. Reikia paminėti ir tai, kad visur režisierius visą laiką tempėsi ant nugaros sunkiasvorę filmavimo techniką. Visoms filmo kūrimo idėjoms įgyvendinti taip pat reikėjo nemažai papildomos technikos.
Neprailgo valanda su šiuo talentingu režisieriumi ir tikrai filmas „Sengirė“ paskatino visus susirinkusius susimąstyti, diskutuoti ne tik gamtos, bet ir vertybių tema - tokia buvo Mindaugo svajonė, kuriant visus filmus.
Susitikimo pabaigoje Utenos aps. VPK viršininkas V. Vaiškūnas padėkojo už atvykimą, pasidalintą patyrimą, palinkėjo sėkmės bei įteikė suvenyrą.