Prevencinė akcija "Būk saugus prie vandens"

Data

2018 06 28

Įvertinimas
1
4..jpg

Prevencinės priemonės metu pareigūnai lankėsi Utenos krašto poilsiavietėse, pliažuose ir maudymosi vietose, tikrino ar poilsiautojai nedaro viešosios tvarkos pažeidimų, administracinių nusižengimų, ar laikosi saugaus elgesio taisyklių prie vandens telkinių, ar nedaro teisės pažeidimų naudodamiesi vandens transporto priemonėmis ir ar turi bei tinkamai naudojasi visomis apsaugos priemonėmis. Birželio 22 d. Sudeikiuose, Alaušo ežere minėtų institucijų pareigūnai vykdė prevencinė priemonę – reidą. Reido metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai tikrino ar poilsiautojai nedaro viešosios tvarkos pažeidimų ir administracinių nusižengimų. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrino, kaip laikomasi aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose, mėgėjų žvejybos reikalavimų, poilsiavimo rėžimo, draudimų vandens telkinių apsaugos juostose ir kitų aplinkosaugos reikalavimų. Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai tikrino ar laivavedžiai laivuose yra apsirūpinę gelbėjimosi priemonėmis, pirmos pagalbos įrenginiais, ar motorinės vandens transporto priemonės yra užregistruotos laivų registre ir praėjusios laivų techninę apžiūrą, ar laivavedžiai plaukiojantys galingesniais negu 8 kw vidaus degimo varikliais turi laivavedžio kvalifikacijos pažymėjimus ir teises. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai tikrino ar poilsiautojai laikosi saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių, kaip poilsiautojai naudojasi saugos ir gelbėjimosi priemonėmis, konsultavo kaip teisingai elgtis įvykus nelaimei. Prevencinės priemonės metu nebuvo užfiksuota teisės aktų pažeidimų, sutikti laivavedžiai vilkėjo gelbėjimosi liemenes bei su savimi turėjo visus reikiamus leidimus ir dokumentus, vandens transporto priemonės atitiko visus keliamus reikalavimus o sutikti poilsiautojai saugiai ir tvarkingai poilsiavo prie vandens telkinių.
Birželio 23 d. Sudeikių miestelyje, prie Alaušo ežero, Sudeikių paplūdimyje vyko užbaigiamasis prevencinis renginys ,,Būk saugus prie vandens“. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės kartu su partneriais: Utenos kolegija, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos narų komanda, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnais susirinkusius Utenos krašto gyventojus mokė, kaip elgtis ekstremaliose situacijose. Ką reikia daryti kai skęsti, ar gelbėji skęstantį, kai žmogus užspringsta, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą nukentėjusiam. Renginio metu buvo demonstruojama specialiosios įrangos ir priemonės, pagalbinė pareigūnų technika, vyko mokymai, žiūrovams pademonstruota aplinkosaugininkų aptikti brakonierių įrankiai bei atsakyti visi rūpimi klausimai susiję su saugumo užtikrinimu.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės džiaugiasi, kad poilsiautojai prie vandens ir vandenyje elgiasi saugiai ir linki, kad prieš kiekvieną daromą veiksmą visada apgalvotumėte ar jūsų daromi veiksmai yra saugūs, ar tai nesukels sau ir kitiems pavojaus sveikatai ir ar daromi veiksmai nėra teisės pažeidimas. Bendruomenės pareigūnės Jums linki šiltos ir saugios vasaros.