Prevenciniai renginiai "ŽMOGUS NE PREKĖ"

Data

2019 10 22

Įvertinimas
0
IMG_20191018_124947.jpg

Šią dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė, Jurgita Oznanskienė bendradarbiaujant su Utenos rajono socialinių paslaugų centro socialinėmis darbuotojomis D. Steniuliene, B. Bareišiene, E. Pelakauskiene, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro atstovėmis D. Deveikiene, D. Beveikuvienė, Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Utenos rajone G. Blažienė organizavo prevencinius renginius "ŽMOGUS NE PREKĖ", skirtus kovai su prekyba žmonėmis . Prevenciniai renginiai Utenos krašto gyventojams ir jaunimui vyko Utenos rajono socialinių paslaugų centre, Lauko g. 19, Utena ir Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre, Vaižganto g. 50-1, Utena.
    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai informavo renginių dalyvius apie prekybos žmonėmis formas: seksualinį išnaudojimą, vergišką darbą, privertimą elgetauti, priverstinę santuoką bei kitas. Papasakojo apie dažniausiai pasitaikančius verbavimo būdus, kurie naudojami skirtingos lyties bei amžiaus asmenims verbuoti. Kalbėta apie dažniausiai pasitaikančius mitus, susijusius su prekyba žmonėmis bei pateikta patarimų ieškantiems darbo, ypač užsienyje, asmenims. Nurodytos, kokios ir kur pagalbos gali kreiptis dėl prekybos žmonėmis nukentėję asmenys, taip pat tokie asmenys, esantys užsienio valstybėje. Rodytas ir aptartas prevencinis filmas "Viskas bus gerai".
    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas G. Makaveckas bendravo su renginių dalyviais apie realiai pasitaikančias situacijas žmonių gyvenime, kaip žmogus, gali patekti į prekybos žmonėmis tinklą, kokie realūs pavojai gali kilti žmogaus sveikatai ir gyvybei, kokios pagalbos galimybės ir kaip to išvengti, apsaugoti šeimos narius, draugus ir artimuosius. Papasakota reali pamokanti žmogaus gyvenimo istorija.
    Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Utenos rajone G. Blažienė renginių dalyviams skaitė paskaitą tema  "Nepilnamečių rizika tapti prekybos žmonėmis auka".
     Vienuolė F. Palaimaitė pristatė Šv. Mortos iniciatyvą Lietuvoje.
Policijos organizuoti prevenciniai renginiai vykdyti dviem tikslinėms grupėms: jaunimui nuo 13 iki 18 m. amžiaus ir suaugusiems. Suaugę skatinti saugoti savo vaikus, save, artimuosius, kad šie netaptų nusikaltimų aukomis. Daugiau bendrauti su savo atžalomis, stiprinti tarpusavio ryšį, atviresnį bendravimą tarp tėvų ir vaikų. Jaunuoliai skatinti būti budriais, atsakingai ir apgalvotai rinktis draugų ratą, laisvalaikio praleidimo vietas, visada turėti savo nuomonę. Atkreiptas dėmesys, kad reikia būti atsargiems bendraujant su asmenimis socialiniuose tinkluose, sugebėti drąsiai pasakyti ne pasiūlymams užsidirbti „Greitų“ pinigų. Renginių dalyviai informuoti, kad reikia skambinti 112 ištikus bėdai ar nelaimei ar patekus į prekybą žmonėmis ratą. Turint naudingos informacijos, galinčios padėti užkirsti kelią prekybai žmonėmis, informuoti policiją. Renginių dalyviams išdalinta prevencinio pobūdžio informacija -  plakatai, lankstinukai su kontaktiniais duomenimis kur kreiptis pagalbos dėl prekybos žmonėmis. Dovanotos apyrankės su prevenciniu užrašu "ŽMOGUS NE PREKĖ". Renginių metu vyko aktyvios diskusijos tiek su jaunimu, tiek su suaugusiais, atsakyta į visus dalyvių rūpimus klausimus.
    Tikimasi, kad renginio dalyviai, bus budrūs, saugos save, savo draugus ir artimuosius, o gavę daug naudingos informacijos, pasidalins ja su kitais.
    Policijos pareigūnai nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams už bendradarbiavimą organizuojant prevencinius renginius kovai su prekyba žmonėmis Utenos krašte.