Saugaus eismo savaitė Zarasuose

Data

2019 05 10

Įvertinimas
2
60073923_2009288035842087_4950927716858724352_o.jpg

 Kurios tikslas – ryžtingai atstovauti saugumui keliuose visame pasaulyje, siekiant įgyvendinti tvaraus vystymosi tikslus ir kitas saugumo keliuose strategijas. Šių metų šūkis „SpeakUp“ (prabilk). Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų gali identifikuoti su kelių saugumu susijusią problemą savo aplinkoje, ja pasidalinti ir taip būti išgirstas.
    Visą savaitę Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai vykdė tikslines policines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones, išskirtinį dėmesį skyrė prevencinei eismo saugumo gerinimo veiklai, eismo dalyvių daromų šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolei ir išaiškinimui, ėmėsi visų galimų priemonių, kad rajono keliuose būtų išvengta skaudžių eismo įvykių.
    Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro Zarasuose specialistės kartu su Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos priešmokyklinio ugdymo ir 1-4 kl. mokiniams bei Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 7 kl. mokiniams vedė įvairius užsiėmimus saugaus eismo tema. Pareigūnai mokiniams priminė, kaip reikia elgtis kelyje tamsiu paros metu, kaip ir kur saugiai pereiti gatvę, lipti į autobusą, kaip ir kur užsidėti atšvaitus, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas.
    Gegužės 9 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko pradinių (I-IV) klasių mokinių saugaus eismo konkurso „Šviesoforas“ rajoninis etapas. Renginio tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad būtų drausmingi, atsargūs ir atidūs kelyje. Konkurse dalyvavo trys komandos: Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokiniai, Salako pagrindinės mokyklos mokiniai ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai. Konkurso metu dalyviams buvo parengtos teorinės ir praktinės užduotys: protų mūšis, kelių eismo užduotys, atšvaitų praktinis naudojimas, perėjimas per kelią sankryžoje, perėjimas per kelią pėsčiųjų perėjoje ir videoužduotis. Mažuosius konkurso dalyvius stebėjo ir vertino policijos pareigūnai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kokias vietas užėmė komandos. I vieta – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos komanda, mokytoja Inga Vainiūnienė. II vieta – Salako pagrindinės mokyklos komanda, mokytoja Reda Putrimaitė. III vieta – Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos komanda, mokytoja Jolanta Kondrašovienė.
    Visi saugaus eismo savaitės Zarasuose dalyviai buvo apdovanoti prizais iš Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos bei Lietuvos policijos. Na, o Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirūpino eismo dalyvių saugumu ir įteikė priemones su šviesą atspindinčiais elementais.

Zarasų policijos pareigūnai visiems linki būti atidiems ir atsargiems kelyje kiekvieną dieną!!!