Saugesnio interneto diena ir pavojai slypintys internete

Data

2020 02 07

Įvertinimas
0
Policija_ispeja-001.jpg

Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, prasidėjusi  2004 m., išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvoje. Saugesnio interneto diena 2020-aisiais metais vyks vasario 11 d. (antradienį).
Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Minint Saugesnio interneto dieną, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nori įspėti tėvelius /globėjus apie pavojus slypinčius internete. Tėveliai/globėjai būkite dėmesingi savo vaikams, kontroliuokite kokia privačia informacija ir su kuo dalinasi jūsų vaikas internetinėje erdvėje. Ar pasidalinta informacija gali būti panaudota vaiko suradimui ir identifikavimui?  Būtina išsiaiškinti kam vaikas pateikia informaciją apie save ir ką žino apie asmenį, kuriam jis pateikė savo asmeninę informaciją (intymias nuotraukas, vaizdo įrašus). Ar  vaikas nėra bauginamas, gąsdinamas, reikalaujama pinigų. Jei iš vaiko yra tyčiojamasi mokykloje, panaudojant jo asmeninę informaciją, kuo skubiau informuokite mokyklos administraciją, esant patyčioms po pamokinėje veikloje, taip pat reikia netylėti.
Jei esate suaugęs, kuriuo vaikas pasitiki, padrąsinkite jį papasakoti apie nutikusį įvykį tėvams/ globėjams, patarpininkaudami.  Būkite dėmesingi savo vaikams!
Sužinoję apie vaiko išnaudojimą internete, bauginimą, gąsdinimą ar panašius atvejus, nedelsiant praneškite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112!