Utenos aps. VPK pareigūnų komadiruotė Estijoje

Data

2019 06 04

Įvertinimas
0
4198FFFB-63D5-4036-9D61-D586EE36AFF1.JPG

Delegaciją pasitiko Johvi policijos komisariato atstovas Pavel Reškin, buvo aptarta komandiruotės darbotvarkė. Pažintis su Estijos policijos veikla prasidėjo aplankant Johvi policijos komisariatą, susitikimais su padalinių vadovais, kurie pristatė policijos komisariato struktūrą bei atskirų padalinių darbo specifiką. Taip pat buvo apžiūrėtos Johvės policijos komisariato areštinės patalpos, kurios yra atskirai nuo policijos komisariato patalpų bei buvo suteikta galimybę stebėti, kaip Estijos Kelių policijos patruliai kelyje vykdo sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę. Johvi miestelyje yra centrinė įstaiga, kurioje viename pastate įsikūrusi policija, bendrasis pagalbos centras ir ugniagesiai gelbėtojai.
Gegužės 22 dieną delegacija lankėsi Narvos pasienio perėjimo punkte, pamainos vadovas Janis Lipasaar pristatė pasienio pareigūnų darbo sąlygas, stebėjo kaip vykdoma piliečių ir transporto priemonių, kertančių Estijos-Rusijos sieną kontrolė. Tai didžiausias Estijos pasienio kontrolės postas su Rusija. Narvos Jeesu pasienio užkardoje susipažino su pasienio pareigūnų darbu, jų bendradarbiavimu su policijos pareigūnais. Tapos miestelyje lankėsi NATO karinėje bazėje. Rakakverės mieste buvo aplankytas ne tik policijos komisariatas, bet ir policijos muziejus, kuriame vaizdžiai pristatomas policijos darbas, demonstruojama daug prevencinių stendų skirtų narkomanijos, kelių eismo taisyklių pažeidimų ir kitų nusikalstamų veikų prevencijai.
Komandiruotės metu pareigūnai įgijo naujų žinių ir patirties, visa tai bus galima pritaikyti kasdieniniame darbe. Užmegzti nauji kontaktai dar labiau leis sustiprinti ir plėsti tarptautinį bendradarbiavimą.