Utenos aps. VPK plečia tarptautinio bendradarbiavimo ribas

Data

2019 09 02

Įvertinimas
0
IMG_2579.JPG

Tai pirmasis Utenos aps. VPK atstovų vizitas į šią šalį bei pirmas dalyvavimas tokio tipo mainų programoje. Taip kartu ir atsakomasis vizitas, kadangi birželio 16-22 dienomis Lietuvoje ir Utenos aps. VPK, viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio kvietimu viešėjo Besim Kryeziu iš Kosovo Respublikos, kuris yra Gjilan, Komenica policijos Operacijų centro viršininkas.
Misijos metu viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys susitiko su Kosovo Respublikos Gjilan ir Prizren regionu policijos bei pasienio policijos vadovybe, aptarė aktualias problemas, pasikeitė skirtingomis patirtimis, gerosios praktikos pavyzdžiais. Misijos metu teko susipažinti su darbo ypatumais Kosovo - Serbijos pasienyje, muitinės veikla bei procedūromis. Iš arti pamatyti skirtingų policijos komisariatų veiklą, apsilankyti daugelyje padalinių, susipažinti su atskirų padalinių uždaviniais, funkcijomis, darbo organizavimo ypatumais ir kt. Teko kartu su pareigūnais užtikrinti viešąja tvarką, visuomenės ir eismo saugumą Serbijos bei Albanijos pasienio regionuose. Taip pat apsilankyti didžiausiame Balkanų regione naujajame Kosovo kalėjime Gjilan regione bei susitikti su jo vadovybe.
Išskirtinis vizitas laukė Kosovo Vyriausybėje bei Parlamente, kur teko aplankyti ir pamatyti Kosovo Respublikai istoriškai reikšmingus rūmus, sales, kuriose ir dabar priimami reikšmingi šaliai sprendimai ir kur 2008 metais buvo priimta bei pasirašyta Kosovo Respublikos nepriklausomybes deklaracija.
Taip pat teko susipažinti su Kosovo istorija, kultūra, papročiais, tradicijomis.
Svečią visą laiką lydėjo ir kartu dirbo Operacijų centro viršininkas Besim Kryeziu su kolegomis.
Kosovas yra viena jauniausių valstybių Europos žemėlapyje, pergyvenęs karą su Serbija ir šiuo metu dar tik pakeliui į ES. Šalyje didelis nedarbo lygis, vis dar krečia įvairūs ekonominiai sunkumai, nepakankama pažanga investicijų ir inovacijų srityje, tas jaučiama ir dirbant policijoje, tačiau pasak viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio - ne kiek darbo kokybei, o kiek pažangumui.
Policijos darbo kokybė yra gera, nes pagrįsta nuoširdumu ir didesniu dėmesiu nukentėjusiajam. Visa to neatstoja vien tik modernūs darbo įrankiai bei priemonės.
Kosovo visuomenė labai vieninga, šilta, draugiška. Santykis tarp policijos ir visuomenės yra labai artimas, pagrįstas abipusiu pasitikėjimu ir pagarba. Ypač tai pasijuto praktinio darbo su policijos pareigūnais metu, kuomet visais atvejais, tiek policija reaguoja ir padeda piliečiams, tuo pačiu ir piliečiai yra neabejingi ir padeda policijai. Pasitikėjimas policija Kosove siekia 94 proc. ir tuo teko įsitikinti.
Tad ši mainų programa ir misija buvo naudinga ne tik Kosovo policijai, kurią labiausiai nustebino Lietuvos policijos pažanga inovacijų ir technologijų srityse, įvairūs informacinių technologijų sprendiniai, Lietuvos policijos pareigūnų aprūpinimas naujausia uniforma, automobiliais, kompiuterine technika, kitais darbo įrankiais, priemonėmis. Misija naudinga ir Lietuvos policijai, kuri siekia kuo glaudesnio ryšio su visuomene, piliečiais ir kuo didesnio jų pasitikėjimo. Kosovo policijos ir visuomenės abipusis artimas santykis ir ryšys, pasak viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio yra pavyzdinis ir pamokantis.