Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės kartu su policijos rėmėjais rugpjūčio mėnesį vykdė vagysčių ir sukčiavimų prevenciją Utenos krašte

Data

2019 08 27

Įvertinimas
0
1.jpg

  Iš privačių namų, ūkinių pastatų dažniausiai vagiama elektriniai prietaisai, traktoriukai, žoliapjovės bei kiti vertingi ūkio ir buities darbams skirti įrankiai ir prietaisai. Utenos mieste padaugėjo vagysčių iš butų, ypač pirmo aukšto, vagysčių objektu tampa pinigai, juvelyriniai dirbiniai, kompiuteriai. Pasitaiko sukčiavimo atvejų, kada iš gyventojų išviliojami pinigai, sukčiai tampa išradingesni ir suranda vis naujų apgaulės būdų.
    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė ir Jurgita Oznanskienė Utenos krašte rugpjūčio mėnesį aktyviai vykdė, kartu su policijos rėmėjais, sukčiavimų ir vagysčių prevenciją.
    Organizuoti 8 susirinkimai gyventojams, jų metu pristatyti statistiniai duomenys. Kalbėta apie sukčiavimo būdus – tai pranešimai apie nelaimes, į kurią pateko artimas žmogus, apie laimėtą piniginį prizą, grąžinamas mokesčių permokas bei lankymasis namuose prisistatant įvairių institucijų darbuotojais. Pareigūnės patarė gyventojams neskubėti vykdyti skambinančiojo prašymų, nepriimti jokių sprendimų skubotai. Gyventojai tai pat raginami pasirūpinti savo turto saugumu, sodybose nepalikti be priežiūros vertingų sodo, daržo, ūkio darbams skirtų įrankių, esant galimybei įsigyti vaizdo stebėjimo kameras, jas savanoriškai deklaruoti policijoje. Gyvenantiems butuose, išeinant iš namų patikrinti ar užrakintos durys ar sandariai uždaryti langai. Viešose vietose rankines laikyti saugiai, pinigines, telefonus, asmens dokumentus laikyti atskirai nuo rankinių, nesinešioti daug grynųjų pinigų. Gyventojams įteikti 4 rūšių policijos informaciniai prevencinio pobūdžio lankstinukai su aktualia informacija ir patarimais, siekiant išvengti vagysčių ir sukčiavimų, apsaugoti gyventojų turtą:
Rugpjūčio 20 d. bendruomenės pareigūnės, kartu su policijos rėmėjais vykdė prevencinę priemonę „Uteniški, pasirūpink savo turto saugumu!“. Utenos miesto Taikos g., Aušros g., Sėlių g., Vaižganto g., Užpalių g. daugiabučių namų laiptinėse policijos pareigūnai ir policijos rėmėjai iškabino informacinius įspėjamuosius skelbimus, ant daugiabučių namų laiptinių išklijavo lipdukus.  Minėtose Utenos miesto gatvėse aplankyti 75 daugiabučiai namai. Buvo išdalinta 2080 vnt. 4 rūšių policijos informaciniai prevencinio pobūdžio lankstinukai su aktualia informacija ir patarimais gyventojams.
Pastebėję, bet kokį teisės pažeidimą, nebūkite abejingi, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.