Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų dėmesys Utenos krašto senjorų saugumui!

Data

2019 07 09

Įvertinimas
0
1.jpeg

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai kurdami saugią aplinką Utenos krašte, rūpindamiesi Utenos krašto gyventojų saugumu, š.m. liepos mėnesį organizuoja ir vykdo prevencinius susitikimus su senjorais, siekiant jiems suteikti informaciją, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ir kišenvagysčių, kurių aukomis dažniausiai tampa pagyvenę žmonės.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnės Daiva Maselskienė, Jurgita Oznanskienė, Ieva Linkienė bendradarbiaujant su dvasininkais, policijos rėmėjais, š. m. liepos 4 d. dalyvavo vakarinėse Šv. Mišiose Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, liepos septintą dieną Utenos Dievo Apvaizdos ir Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčiose vykusiose Šv.Mišiose, kurių metu kartu su dvasininkais, kreiptąsį į gyventojus dėl senjorų asmens ir turto apsaugos, po Šv. Mišių bažnyčių prieigose tiesiogiai bendrauta su senjorais.

Bendruomenės pareigūnė D.Maselskienė Šv. Mišių metu atkreipė visuomenės dėmesį, kad telefoniniai sukčiai aktyvėja ir suranda naujų apgaulės būdų. Š. m. sausio- birželio mėnesiais Utenos rajone užregistruota 14 sukčiavimo atvejų. Pagrindiniai sukčiavimo būdai – tai pranešimai apie nelaimes, į kurią pateko artimas žmogus, pranešimai apie laimėtą piniginį prizą, grąžinamas mokesčių permokas ir pensijų nepriemokas, lankymasis namuose prisistatant įvairių institucijų darbuotojais. Siekiant išvengti sukčiavimo atvejų ir nenukentėti nuo sukčių, pareigūnė patarė gyventojams neskubėti vykdyti skambinančiojo prašymų. Paprašyti skambintojo Jums paskambinti vėliau, rasti pasiteisinimą, kad laimėti laiko susivokti, kas vyksta. Nepriimti jokių sprendimų vieniems, paskambinti giminaičiams, artimiesiems, nueiti pas kaimynus, paaiškinti situaciją ir paprašyti pagalbos. Jokiu būdu neatskleisti skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, gyvenamosios vietos adreso. Susirinkti kuo daugiau informacijos apie ateinatį žmogų, paprašyti darbuotojo pažymėjimo, paklausti jo vardo pavardės, pareigų, kontaktų, viršininko telefono numerio. Jei kilo įtarimas, neįsileisti įtartino asmens į namus. Reikia žinoti, kad policija, banko atstovai, pašto darbuotojai, niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų, nevykdo jokių su pinigais susijusių operacijų nei telefonu nei atvykus į namus. Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Atkreiptas senjorų dėmesys į tai, kad senjorai turi būti budrūs, saugoti savo turtą nuo ilgapirščių. Per šių metų pirmąjį pusmetį Utenos rajone užregistruota 9 viešosios tvarkos pažeidimai, 63 vagysčių atvejai. Senjorams patariama viešose vietose rankines laikyti užrakintas, pinigines, telefonus, asmens dokumentus laikyti atskirai nuo rankinių (atskirose drabužių vidinėse kišenėse), nesinešioti daug grynųjų pinigų, vengti juos demonstruoti viešumoje. Itin budriems reikia būti prekybos centruose, turgavietėse, dėvėtų drabužių parduotuvėse, kur galimos didelės žmonių spūstys, siekiant išvengti vagysčių atvejų. Automobiliuose nepalikti vertingų daiktų, kad tai netaptų nusikaltėlių grobiu. Sodybose nepalikti be priežiūros vertingų sodo, daržo, ūkio darbams skirtų įrankių, pasirūpinti jų saugumu, pagal galimybes apdrausti.

Policija skatina gyventojus kuo aktyviau bendrauti su kaimynais, keistis informacija, stebėti aplinką, kiemo teritoriją ir atvažiuojančius asmenis, rūpintis vieni kitų turto saugumu. Patariama esant galimybei įsigyti vaizdo stebėjimo kameras, pasirūpinti kokybišku būsto prieigų apšvietimu bei kitomis priemonėmis, padėsiančiomis apsaugoti jūsų turtą nuo vagysčių. Pastebėjus asmenų daromus teisės pažeidimus ar nusikalstamas veikas prašome pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Po Šv. Mišių bažnyčių prieigose policijos pareigūnai, policijos rėmėjai, dvasininkais tiesiogiai bendravo su gyventojais kaip apsaugoti save ir savo turtą, kad netapti asmenų linkusių daryti nusikaltstamas veikas aukomis. Vyko diskusijos su senjorais, aptartos jų asmeniškai patirtos situacijos susidūrus su telefoniniais sukčiais, kuriose budrumo dėka, senjorai nepalkiuvo į sukčių pinkles. Aptarti būdai ir priemonės, kaip apsisaugoti nuo nusikalstamų veikų ir jų išvengti. Gyventojams įteikta dalomoji prevencinio pobūdžio medžiaga su patarimais asmens ir turto apsaugos tematika : „Netapkite telefoninių sukčių įkaitais“, „Tavo privataus namo ir jį supančios teritorijos saugumas“, „Tavo buto saugumas, „Kontrolinis sąrašas skirtas žemės ūkio savininkui, leidžiantis įsivertinti saugumą ūkyje“, policijos magnetiniai blanknotai (100 vnt.), šviesą atspindintys atšvaitai (100 vnt.), krepšiai su šviesą atspindinčiais elementais (40 vnt.). Dalomoji įvairi prevencinio pobūdžio medžiaga - lankstinukai asmens ir turto saugumo tematika (900 vnt.) netik išdalinta senjorams bažnyčių priegose, bet dalis jos palikta ir kitiems parapijos žmonėms, Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios informacijos stende.

Utenos krašto senjorai, palikdami bažnyčių prieigas, su šypsnenomis veiduose dėkojo policijos pareigūnams, policijos rėmėjams, dvasininkams, už vykdomas tokio pobūdžio prevencines priemones, rūpestį senjorų ir jų turto saugumu. Policijos pareigūnams už nuoširdų, šiltą ir žemišką bendravimą su senjorais, patarimus saugumo tematika, dovanotas prevencines priemones, kurios netik pravers kasdienybėje, bet ir saugos senjorus tamsiu paros metu.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuoširdžiai dėkoja Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios, Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios dvasininkams K. Palepšiui, R. Kavaliauskui, Lietuvos automobilių kelių direkcijai, policijos rėmėjams už nuolatinį aktyvų bendradarbiavimą su policija vykdant prevencinę veiklą ir kuriant saugią aplinką Utenos krašte. Bendromis pastangomis galima nuveikti daug gražių, kilnių, prasmingų darbų Utenos krašto visuomenės saugumo labui. Gerbiami Uteniškiai, kurkime kartu saugią gyvenamą aplinką Utenos krašte, rūpinkimės vieni kitų saugumu!