Utenos mieste ir apskrityje darbavosi bendras Lietuvos ir Latvijos kelių policijos patrulių būrys

Data

2020 01 27

Įvertinimas
1
IMG_20200125_152437_1.jpg

Sausio 25 d. Utenos apskrityje dirbo bendros Utenos aps. VPK Kelių policijos skyriaus ir Latvijos Respublikos Kelių policijos pajėgos, dirbo du ekipažai iš Lietuvos ir du ekipažai iš Latvijos.
Policijos prevencinės priemonės prasidėjo 09.00 val. Utenoje, J. Basanavičiaus - Vaižganto g. sankryžoje, patikrinus apie 250 vairuotojų, buvo nustatytas pirmas vairuotojas, kuris pažeidė KET, t. y. sėdo už vairo neblaivus - 0,87 prom. girtumas.
Apie 10.40 val. ekipažai dirbo jau Utenos m. Aukštakalnio - Kupiškio g., patikrinus pirmus 3 vairuotojus, buvo nustatytas antras neblaivus automobilio vairuotojas - 0,66 prom. girtumas.
Apie 11.00 val. vėl pakeitus kontrolės vietą į Kupiškio g., ties PC "Bikuva" pirmu tikrinimu buvo nustatytas neblaivus vairuotojas - 1,04 prom. girtumas.
Po pietų buvo pasiskirstyta į dvi grupes: vieni vyko dirbti kelyje Vilnius - Utena, o kiti į Utenos rajoną. Kelyje A-14 per 20 minučių buvo nustatyti trys greičio viršijimo atvejai. Rajone pažeidimų nenustatyta.
Apie 15.00 val., grįžus į Utenos miestą visoms pajėgoms, J. Basanavičiaus - Maironio g. sankryžoje buvo surengta paskutinė neblaivių vairuotojų kontrolė. Netrukus buvo nustatytas dar vienas vairuotojas, kuris nevengė sėsti už vairo vartojęs alkoholinius gėrimus, tačiau neviršijo leistinos normos. Alkoholio kiekio matuoklis parodė 0,34 prom. girtumą.
Prevencinių priemonių metu Kelių policijos pareigūnai patikrino apie 700 vairuotojų. Dirbant drauge su Latvijos Respublikos pareigūnais buvo keičiamasi gerąja praktika, aptariamos turimos specialiosios priemonės, taip pat pasirenkamų kontrolių vietos. Latvijos Respublikos pareigūnai atlieka stebėtojų - patarėjų funkciją, taip pat padeda bendrauti su į Lietuvos teritoriją atvykusiais Latvijos piliečiais.
Tokia praktika yra formuojama ne pirmus metus, Utenos aps. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai taip pat vyksta į Latvijos Respublikos teritoriją ir ten dirba drauge su Latvijos Respublikos Kelių policijos pareigūnais.