Vasaros sezonui sustiprinama elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių kontrolė

Data

2019 07 03

Įvertinimas
0
elektrinis-paspirtukas-79170371.jpg

Didelis dėmesys bus skiriamas įvairių renginių metu ir visuose Utenos apskrities rajonuose elektrinius paspirtukus ir dviračius vairuojančių vairuotojų blaivumui ir apsvaigimui nuo narkotinių medžiagų nustatymui, bus vykdomi reidai ir kitos prevencinės priemonės. Dar yra stebima problema, kad nėra tarpusavio pagarbos tarp pėsčiųjų ir paspirtukų vairuotojų ir atvirkščiai, dėl ko atsiranda nepagarba ir priešiškas požiūris į šiuos eismo dalyvius. Šie eismo dalyviai turi ypatingai pagarbiai ir atsakingai gerbdami vieni kitus dalyvauti viešajame eisme. Šiais metais Lietuvoje elektrinių paspirtukų vairuotojai pateko į maždaug 30 eismo įvykių, tai sudaro apie 2 procentus nuo visų šalies eismo įvykių.

Elektriniai paspirtukai paprastai priskiriami prie motorinių dviračių, todėl jų vairuotojai turi laikytis dviračiams keliamų reikalavimų.

Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, – tam tinkamu kelkraščiu. Kai kelyje nėra dviračių tako, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta.

Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviračio vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui, tai – 3-7 kilometrai per valandą. Šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.

Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant tokia transporto priemone nepilnamečiams iki 18 metų privalomas šalmas.

Policijos pareigūnai bendradarbiaudami su prižiūrimos teritorijos savivaldos institucijomis kontroliuos dviračių, motorinių dviračių, jiems priskirtų paspirtukų ir pan. nuomos paslaugas teikiančių įmonių, punktų kokybiška veikla, t. y. kad nuomojamos transporto priemonės atitiktų joms keliamus techninius reikalavimus ir charakteristikas (galia, didžiausias projektinis greitis),asmenys būtų informuojami apie reikalavimus vairuojant šios rūšies transporto priemones ( dviratininkų šalmų asmenims iki 18 metų dėvėjimą, šviesos prietaisų naudojimą, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais dėvėjimą važiuojant keliu tamsiuoju paros metu).

.