Visagino policijos komisariate įvyko tarpinstitucinis pasitarimas smurto artimoje aplinkoje prevencijos, tyrimo bei užkardymo klausimais

Data

2019 11 04

Įvertinimas
0
20191023_113708.jpg

Pasitarime dalyvavo policijos komisariato, savivaldybės, prokuratūros, probacijos, vaiko teisių apsaugos ir šeimos krizių centro atstovai. Pasitarimo tikslas - aptarti problemas, su kuriomis susiduria įvairios institucijos spręsdamos smurto artimoje aplinkoje problemas bei ieškoti efektyvesnių būdų ir galimybių joms spręsti. Visagino policijos Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Klungis pristatė smurto artimoje aplinkoje situaciją 2019 m. sausio-rugsėjo mėnesiais. Pasidžiaugė, kad nors pranešimų ir padaugėjo dėl smurto artimoje aplinkoje, pasitvirtinusių atvejų sumažėjo net 46 procentais, negu per tą patį laikotarpį 2018 metais. Prie to nemažai prisideda prevencinė veikla ir gyventojų sąmoningumas, netolerancija smurtui auga.  Pasitarimo metu kiekvienas dalyvis išsakė savo pastebėjimus, problemas, siūlė būdus joms spręsti. Paaiškėjo, kad Visagine iki šiol nėra smurtinį elgesį keičiančios programos vykdytojų, todėl jos išklausyti prižiūrimieji nukreipiami net į Utenos apskrities vyrų krizių centrą. Taip pat trūksta programų ir kvalifikuotų specialistų teikiamų paslaugų, asmenims, kurie turi priklausomybių nuo alkoholio, narkotinių medžiagų ir kt. Programos, kurios vyksta yra trumpalaikės, jų tęstinumą riboja terminai ir finansavimas. Todėl nutarta kreiptis į savivaldybės merą ir administracijos direktorių raštu,  dėl galimybių ieškoti būdų ir finansavimo smurtinį elgesį keičiančių programų vykdytojų apmokymams ir šios programos įgyvendinimui bei  kompleksinės specialistų pagalbos kokybei ir prieinamumui  asmenims, sergantiems priklausomybės ligomis gerinti Visagino mieste.  
    Baigiantis pasitarimui, savivaldybės mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė padėkojo pasitarimo dalyviams už betarpišką bendradarbiavimą, „nevaldišką“ požiūrį į problemas, į žmogų,  kurį ir parodo smurto artimoje aplinkoje atvejų mažėjimas Visagine.