16 aktyvumo dienų be smurto

Data

2017 12 05

Įvertinimas
0
IMG_4839.JPG

Siekiant skatinti visuomenės nepakantumą ir netoleranciją smurtui artimoje aplinkoje, nebūti abejingais ir pranešti apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus policijai, į renginį buvo pakviesti dalyvauti Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų pedagogai, Utenos r. seniūnijų seniūnai, socialiniai darbuotojai, policijos rėmėjai, socialinės rizikos šeimos.

Renginio metu policijos kapelionas P. Baniulis kalbėjo apie šeimos vertybės, skatino visuomenę atsigręžti į šeimą, ugdyti tarpusavio pagarbą, toleranciją, dalinti meilę artimiausiems žmonėms.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės klausytojus supažindino su Lietuvos Respublikos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatomis, teisėmis, pareigomis, taikoma atsakomybe už smurto panaudojimą artimųjų atžvilgiu. Klausytojai supažindinti su smurto artimoje aplinkoje samprata, formomis, pasekmėmis. Pareigūnės atkreipė visuomenės dėmesį į tai, kad smurto artimoje aplinkoje atvejų nemažėja. Utenos apskrities mastu fiksuojamas 86 proc. smurto artimoje aplinkoje atvejų augimas. Per 2017 m. 10 mėn. Utenos apskrityje užregistruota 517 smurto atvejų, Utenos krašte – 113, 2016 m. per tą patį laikotarpį Utenos apskrityje – 278, o Utenos krašte – 63 smurto atvejai (Utenos krašte palyginti su pernai metais padaugėjo 50 šio pobūdžio nusikalstamų veikų). Per 2017m. 10 mėnesių Utenos apskrityje smurto aukomis tapo 385 – moterys, 88 – vyrai, 17 – nepilnamečių vaikų, 44 – mažamečiai vaikai. Iš užregistruotų 517 smurto artimoje aplinkoje atvejų, 272 smurtautojai buvo neblaivūs, tai sudaro 52,6 proc. visų smurtautojų.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė B. Sabatauskaitė kalbėjo apie smurto artimoje aplinkoje ratą, kodėl sunku iš jo išeiti ir kokią pagalbą gali suteikti aplinkiniai.
Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro vykdomą veiklą ir funkcijas pristatė specializuoto pagalbos centro atstovė V. Jackevičiūtė.
Utenos apskrities vyrų krizių centro ir Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro Paramos šeimai skyriaus veiklą, funkcijas ir teikiamas paslaugas šeimoms pristatė M. Grunevas ir E. Kornevas.
Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja G. Blažienė kalbėjo apie Vaiko teisų apsaugos užtikrinimo priemones.
Utenos pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė I. Gaigalaitė kalbėjo apie vaikų augančių aplinkoje, kurioje yra naudojamas smurtas arba nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje psichologinę būseną, elgesio pakitimus ir bendravimo ypatumus.
Renginio metu vyko Utenos meno mokyklos muzikos skyriaus moksleivių muzikinis pasirodymas, Utenos meno mokyklos dailės skyriaus moksleivių meno darbų paroda smurto artimoje aplinkoje tematika.

Renginio dalyviams išdalinti prevencinio pobūdžio lankstinukai su specializuotų pagalbos centrų kontaktiniais duomenimis ir informacija apie teikiamą pagalbą smurto aukoms, magnetukai, lipdukai, rašikliai bei kitos prevencinės priemonės (įsigytos projekto lėšomis) skatinančios netoleruoti smurto artimoje aplinkoje, apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Policijos pareigūnės nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams už pagalbą organizuojant šį prevencinį renginį,skatinantį Utenos krašto gyventojus netoleruoti smurto artinoje aplinkoje, apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti policijai.