2-jam Lietuvos policijos rėmėjų sąskrydžių pasibaigus

Data

2019 07 18

Įvertinimas
1
66436836_2238661572891365_7062961649690345472_n.jpg

Savaitgalį, liepos 13-14 d., Lietuvos policijos rėmėjų sąskrydis vyko Varėnos rajone, Marcinkonyse, prie Kastinio ežero, pakvietė pirmojo sąskrydžio nugalėtojai Alytaus apskrities policijos rėmėjai ir bendruomenės pareigūnai.

Saulei plačiai besišypsant danguje, skambant muzikai, ošiant rankų miškui sąskrydžio pradžią iškilmingai paskelbė trys vyrai ąžuolai – Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Baliukonis, Druskininkų policijos komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas ir Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos Veiklos ir prevencijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gintaras Mažintas. Visi kaip vienas linkėjo geros nuotaikos, linksmų varžybų ir iš Dzūkijos išsivežti kuo geresnių prisiminimų.

Organizatoriai nepagailėjo jėgų ir paruošė daug smagių užduočių, kuriose dėl puikių prizų ir svarbiausia – Lietuvos policijos rėmėjų sąskrydžio 2019 metų nugalėtojų vardo varžėsi iš visos Lietuvos atvykusios savanorių komandos.

Pirmoji užduotis buvo skirta komandų kapitonams, šie privalėjo parodyti jėgą mesdami į tolį guminį batą, čia nenugalimas buvo jungtinės Kauno ir Utenos komandos kapitonas. Dideliu iššūkiu komandoms po nemažo vasaros lietaus tapo turistinės estafetės rungtis, šeši komandos nariai privalėjo parodyti sumanumą ir vikrumą įveikiant ją. Pasiskirsčius poromis, jie privalėjo įveikti Krašto apsaugos savanorių pajėgų parengtą kliūčių ruožą, plaukti pasieniečių valtimi, parodyti taiklumą šaudant, pastatyti palapinę ir užkurti simbolinį laužą. Šią rungtį nugalėjo saulę į Dzūkiją atvežusi Šiaulių komanda. Liaudies išmintis byloja, kad roges reikia ruošti vasarą, tad organizatoriai dalyvius „pastatė ant slidžių“, slidinėjimo rungtyje nepavejama buvo jungtinė Telšių ir Klaipėdos komanda. „Išgelbėk žmogų“ – taip vadinosi dar viena užduotis, paruošta sąskrydžio dalyviams. Komandos privalėjo parodyti ne tik teorines žinias apie pirmąją pagalbą, bet ir suteikti pagalbą užspringusiam žmogui. Šioje užduotyje net dvi – Vilniaus ir jungtinė Kauno ir Utenos komandos surinko vienodą taškų sumą bei tapo rungties nugalėtojais. Na, ir finalinė, azartiškiausia ir labiausiai dzūkiška rungtis – grybavimas. Dalyviai privalėjo surinkti kuo daugiau, specialiai sąskrydžiui pagamintų, gražuolių grybų karalių baravykų. Net Marcinkonių giria linko nuo gausaus grybautojų būrio, daugiausiai simbolinių baravykų surinko jungtinė Telšių ir Klaipėdos komanda.

Be komandinių varžybų visą dieną dalyviai galėjo išbandyti taiklumą Krašto apsaugos savanorių pajėgų parengtame šaudymo tire, taip pat klubo „Žaliasis lankas“ lankininkai suteikė progą šauti iš lanko, vaikus ir nevaikus linksmino nuotaikingas ir labai „kietas“ (pasak mažųjų šventės dalyvių) klounas, ramybės oaze tapo edukacinė programa „Tapyba ant vandens“, krepšinio aikštelėje ne vienas bandė „dėti iš viršaus“. Na, o kaip gi būnant Marcinkonyse neaplankyti etnografinės sodybos, trumpos ekskursijos dalyviai buvo sužavėti šeimininku muziejininku Jonu Bajoriūnu, kuris visus pralinksmino porindamas cikru dzūkišku šnektu!

Pog trumpo lietuko, saulukė visų dzienelį dziugino svecius! Graitai ir smagiai pravei dzienukė. Saulei besileidžiant sąskrydžio dalyviai rinkosi į apdovanojimų ceremoniją, buvo apdovanotos visos dalyvavusios komandos ir, be abejo, paskelbtos trys prizininkės: bronzine komanda tapo jungtinė Telšių ir Klaipėdos komanda, sidabrą iškovojo vilniečiai, o auksą ir teisę organizuoti trečiąjį Lietuvos policijos rėmėjų sąskrydį – jungtinė Kauno ir Utenos komanda. Vakaro staigmena dalyviams tapo Anatolij Oleinik ir merginų Džiugintos ir Gretos koncertas, po kurio sekė naktinė diskoteka, šokiai, pašnekesiai ir draugystės laužas Kastinio ežero pakrantėje.

Alytaus apskr. VPK inf.