Bendromis jėgomis – bendram saugumui!

Data

2018 11 27

Įvertinimas
0
Moletai 1.jpg

Savivaldybės esančios strateginių kelių susikirtimo taškuose prie Latvijos-Baltarusijos ir Latvijos-Rusijos sienos. 2018 m. lapkričio 22-23 dienomis Molėtuose, Lietuvoje, Latvijos – Lietuvos pasienio bendradarbiavimo programos “SYNERGY FOR SECURITY” ribose vyko teminis Latvijos ir Lietuvos teisėsaugininkų suvažiavimas dėl nelegalaus akcizinių prekių gabenimo prevencijos metodų. Abiejų šalių teisėsaugininkai dalinosi patirtimi ir keitėsi civilio saugumo ir eismo saugumo pagerinimo Latvijos ir Lietuvos rytiniame pasienio regione sprendimų idėjomis.
Lietuvos Valstybinės sienos apsaugos Kriminalinių tyrimų tarnybos vyriausias tyrėjas Bronislovas Pokobutas supažindino suvažiavimo dalyvius su Lietuvos Valstybinės sienos apsaugos Kriminalinių tyrimų tarnybos veiklos rezultatais. Jis pažymėjo, kad šiuo metu daug problemų yra būtent prie sienos su Baltarusijoje ir mažiau prie sienos su Rusija. Tai galima paaiškinti  kainų skirtumu ir pasikeitimu Rusijoje. Taip pat buvo nurodyta, kad didžioji dalis cigarečių į Lietuvą patenka iš Latvijos ir mažiau iš Lenkijos. Pagal procentus 26,9 % Lietuvoje išimtų cigarečių į šalį pateko būtent iš Latvijos.
Apie Latvijos šalies patirtį, metodus naudojamus darbe ir veiklos rezultatus informavo Valstybinės Sienos apsaugos Daugpilio valdybos Kriminalinių tyrimų tarnybos vyriausias inspektorius Artūrs Paukšts. Jis pristatė praktinius veiklos rezultatus – daug vaizdo įrašų ir fotografijų apie konstatuotus cigarečių kontrabandos atskleidimo atvejus.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro Kriminalinės žvalgybos mokymo centro viršininkas Robertas Šimulevičius papasakojo apie Lietuvos Respublikos policijos Kriminalinių tyrimų centro veiklos patirtį, gerą praktiką, statistikos duomenis apie nelegalią alkoholio, tabako gaminių ir degalų apyvartą. Robertas Šimulevičius pabrėžė ypatingą metodo “sek pinigus” reikšmę, kuris taikomas su tikslu užtikrinti nusikalstamas veikas įvykdžiusių asmenų padarytos žalos atlyginimą ir užkirsti kelią tolesniam nusikalstamu kelių gautų lėšų naudojimui ir legalizavimui.

Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Detalesnę informaciją apie projektą rasite čia:
http://www.utena.lt/…/3734-2014-2020-m-intereg-v-a-latvijos…
Susijusios nuorodos:
2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos interneto svetainė: www.latlit.eu/
Oficiali Europos Sąjungos svetainė: www.europa.eu