Bendromis jėgomis – bendram saugumui!

Data

2018 12 13

Įvertinimas
0
1313_ed2d62159434ec7132d6019dd4a5a11b.jpg

Bendrai dalyvauja bendrose priemonėse, operacijose, organizuoja ir vykdo bendrus veiksmus migracijos procesų kontrolės srityje savo kompetencijos ribose bei patruliuoja kartu su VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnais. Esant tarnybiniam būtinumui, pasieniečiai teikia kinologo su tarnybiniais šunimis pagalbą: persekioja asmenis „karštais“ pėdsakais, dirba įvykio vietoje, atlieka kitus papildomus kinologo kompetencijoms priskiriamus veiksmus.

Policijos pareigūnai ir pasieniečiai glaudžiai tarpusavyje bendradarbiauja ir pagal galimybes vieni kitiems suteikia pagalbą organizuojant ir vykdant bendrus kultūrinius, sportinius, edukacinius bei kitus renginius. Susitikimų metu keičiasi gerąja patirtimi prevencinių priemonių organizavimo klausimais. Dėl šių institucijų pareigūnų nuolatinio patruliavimo pasienio ruože ir atokiose rajono teritorijose, Ignalinos rajono gyventojai jaučiasi saugūs ir neužmiršti.

Sėkmingą bendradarbiavimą rodo tai, jog per 2018 m. policijos pareigūnai kartu su VSAT Ignalinos rinktine sudarę bendrus ekipažus kartu patruliavo 64 kartus, o 2017 m. – 40. Bendras, susidedantis iš VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečio ir policijos pareigūno ekipažas užtikrina operatyvų reagavimą į visų kategorijų pranešimus apie įvykius.

Kelis kartus per mėnesį VSAT pareigūnai, policijos pareigūnams prašant, reaguoja į gyventojų iškvietimus, kai jiems reikia skubios pagalbos. Dažnai pasitaiko taip, jog pasieniečiai būna arčiausiai įvykio vietos - labiausiai nutolusiose vietose šalia LR sienos. Operatyviai nuvykę į įvykio vietą jie priima sprendimus savarankiškai, o esant reikalui užtikrina įvykio vietos apsaugą, sulaiko galimai įtariamus asmenis, kol atvyks policijos pareigūnai.

Džiaugiamės ir esame dėkingi už bendradarbiavimą. Juk bendro darbo rezultatai visuomenei – tiek gyventojų, tiek ir kurorto svečių yra tikrai pastebimi.