Įtariamojo paieška baigta „Skype“ ir pareigūnų dėka

Data

2020 06 23

Įvertinimas
0
Atvirukai pagal stiliaus vadovą-006.jpg

Ikiteisminis tyrimas užbaigtas atlikus nuotolinę įtariamojo apklausą ir asmens paieška buvo nutraukta.
Nuo 2018 metų liepos mėnesio Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai (toliau – Utenos aps. VPK KP NTS) vykdė piliečio (gim. 1986 m.) įtariamo vagystės padarymu, paiešką. Vykdant įtariamojo paiešką buvo nustatyta, kad jis 2018 metais išvyko uždarbiauti į Jungtinę Karalystę ir į Lietuvą grįžti neplanuoja. Įtariamasis žinojo, kad Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate yra paskelbta paieška jo atžvilgiu ir tikėjosi, kad užsienio valstybėje jo nesuras.
Utenos aps. VPK KP NTS pareigūnai kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūrą dėl Europos arešto orderio išdavimo įtariamojo atžvilgiu, tačiau Europos arešto orderis nebuvo išduotas, kadangi neatitiko proporcingumo ir proceso ekonomiškumo principų ir įtariamo asmens pristatymas į Lietuvą tapo neįmanomu.
Po to, Utenos aps. VPK KP NTS ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai, kartu su bylą kuruojančiu prokuroru kreipėsi į Jungtinės Karalystės pareigūnus. 2020-04-03 buvo gautas Jungtinės Karalystės teisėsaugos institucijų įvykdytas Europos tyrimo orderis, tačiau įtariamojo apklausa buvo atlikta nepilnai, trūko svarbių tyrimui detalių ir aplinkybių paaiškinimo. Paieškos vykdytojui Jungtinėje Karalystėje pavyko nustatyti ieškomo asmens mobiliojo ryšio telefono numerį. Susisiekus telefonu, pavyko susitarti dėl tolimesnio bendradarbiavimo ikiteisminiame tyrime. Pasinaudojant susiklosčiusia situacija dėl paskelbtos pandemijos „COVID-19“, Utenos aps. VPK VS pareigūnė Vydmantė Pečiūrienė atliko nuotolinę („Skype“ programinė įranga) įtariamojo apklausą bei kitus būtinuosius ikiteisminio tyrimo veiksmus. Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūra priėmė nutarimą baudžiamojoje byloje  panaikinti buvusią paskirtą kardomąją priemonę įtariamajam – suėmimą. Ikiteisminis tyrimas buvo užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, paskiriant piniginę baudą. Asmens paieška buvo nutraukta.