Kelių eismo dalyvių saugumui užtikrinti - neviešas ir mišrus patruliavimas

Data

2020 07 13

Įvertinimas
0
IMG_0855.JPG

Utenos apskrities keliuose policijos pareigūnai liepos ilgąjį (3-6 d.) ir šį savaitgalį (10-12 d.), siekdami efektyviau užtikrinti saugų eismą Utenos apskrities keliuose bei kuo mažiau kontaktuoti su eismo dalyviais, vykdė neviešą ir mišrų patruliavimą. Buvo nustatyti apie 150 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, o nuo liepos 1 d. pareigūnai iš viso užfiksavo 664 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Pažeidimus padarė pėstieji, dviračių vairuotojai, vairuotojai kurie nesilaikė pareigų pėstiesiems, vairuotojai, kurie naudojosi mobiliojo ryšio priemone, nesegėjo privalomų saugos priemonių (saugos diržų ir pan.). Tai pat užfiksuoti leistino važiavimo greičio viršijimai, lenkimo, važiavimo per sankryžas, taisyklių pažeidimai.
Tuo pačiu laikotarpiu policijos pareigūnai nepamiršo ir vairuotojų - vykdė blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus, jų metu buvo sulaikyti 17 vairuotojų, kurie vairavo automobilius būdami neblaivūs, iš jų 11 vairuotojų buvo nustatyti daugiau nei 1,5 promilės, todėl jiems yra pradėti ikiteisminiai tyrimai ir gresia jau baudžiamoji atsakomybė.
Patruliavimo metu pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolei – saugos priemonių, vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolei. Tai pat vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolei. Buvo vykdomos transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolės, manevravimo, lenkimo, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo, pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolės.
Atliekant tokius patruliavimus (neviešą ir mišrų) pareigūnai naudojasi prietaisais, kuriais galima užfiksuoti daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, t. y. vaizdo fiksavimo priemonės (fotoaparatai, vaizdo kameros, greičio matuokliai) ir užfiksavę pažeidimus surašytus administracinio nusižengimo protokolus su nuobaudom siunčia paštu nusižengimus padariusiems asmenims.

Primename, kad:
Neviešas patruliavimas - patruliavimas, kurį policijos patrulis atlieka specialiomis spalvomis nenudažytu ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu, motociklu, kita transporto priemone ar pėsčiomis vilkėdamas civilinius drabužius.
Mišrus patruliavimas - patruliavimas, kurį policijos patrulis atlieka naudodamas viešojo ir neviešojo patruliavimo būdus.
Atkreipiame dėmesį, kad policijos pareigūnai vykdydami šiuos patruliavimo metodus gali patruliuoti tik šviesiu paros laikotarpiu.

Eismo saugumas – savitarpio pagarba ir atsargumas!