Kokia atsakomybė nuo balandžio 1 d. bus taikoma vairuotojams, kurie nebus papildę turimos vaistinėlės?

Data

2021 12 16

Įvertinimas
0
265016385_277850394315569_3282936252904248256_n.jpg

    • Sveikatos apsaugos ministerija nuo kitų metų sausio 1 d., buvo patvirtinusi vairuotojams prievolę atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinių komplektaciją, tačiau šį reikalavimą atidėjo iki ateinančių metų balandžio 1 d..
    • Papildomai vaistinėlėse turės būti du vienkartiniai šalčio maišeliai, du turniketai, kurie padėtų sustabdyti stiprų kraujavimą galūnėse, taip pat dvi vienkartinės apsauginės plėvelės, pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti.
    • Atkreipiame dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus ne anksčiau kaip 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį dviem vienetais turniketų. Jei vaistinėlės rinkinys yra pirktas anksčiau, vairuotojas turi įsigyti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinį.
    • Už netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar vaistinėlės neturėjimą transporto priemonėje, vairuotojams yra taikoma administracinė atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 7 d., už tokį Kelių eismo taisyklių pažeidimą, gresia bauda nuo dešimt iki dvylikos eurų.
    • Pareigūnai turi teisę patikrinti ar transporto priemonėje yra tinkamos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinys, tačiau specialių reidų rengti neplanuoja.
    • Taip pat norime priminti, kad Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad kiekviename automobilyje privalo būti ne tik pirmosios pagalbos vaistinėlė, bet ir ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais, avarinio sustojimo ženklas bei gesintuvas.