Molėtuose autobusų stotelėse keleivius pasitinka policijos plakatai

Data

2020 07 15

Įvertinimas
0
DSC_0003.JPG

Nuo liepos mėnesio Molėtų gyventojai ir atvykstantys svečiai autobusų stotelėse gali pamatyti policijos patalpintus plakatus. Ši iniciatyva Molėtų rajono policijos komisariate kilo dar pernai, kaip priemonė skatinanti drausmingumą ir atsakingumą kelyje. Šiemet, suderinus su visomis reikalingomis institucijomis, Molėtų r. savivaldybės valdomose naujose autobusų stotelėse, pastatytose Molėtuose, pagrindinėje Vilniaus g., turinčiose apšviestas skelbimų lentas, buvo patalpinti reklaminiai, Kelių eismo taisyklių laikymąsi skatinantys plakatai. Šie plakatai bus keičiami, atsižvelgiant į esmines problemas ir į ką labiausiai reikia atkreipti eismo dalyvių dėmesį.
Dėmesio dalyvaujant eisme dar visiems labai trūksta, nuo 10 iki 15 proc. vairuotojų eismo įvykius sukelia dėl to, kad nukreipia savo dėmesį nuo vairavimo, tai yra kalbėjimas mobiliuoju telefonu ar trumpųjų žinučių rašymas, valgymas vairuojant, reguliavimas radijo imtuvo, netgi nukritusių daiktų ieškojimas važiuojant didesniu nei 80 km/h greičiu tampa ne vieno eismo įvykio priežastimi. Vairavimas reikalauja visiškos koncentracijos ir susikaupimo, tad pašalinėms veikloms dėmesio negalima skirti, nukreipus dėmesį - nepastebimi kelio ženklai, eismo signalai, kitų eismo dalyvių veiksmai. Eismo įvykio priežastimis taip pat dažnai tampa ir vairavimas neblaiviems bei greičio viršijimas ir kt.
Socialinės saugaus eismo reklamos – turbūt vienas efektyviausių būdų atkreipti eismo dalyvių dėmesį. Tikimasi, kad šie plakatai bus pastebėti ne tik pėsčiųjų ar laukiančių autobuso, bet ir kitų eismo dalyvių bei padės jiems priminti apie saugų elgesį keliuose.