Pagrindinė keleivių saugumo priemonė – saugos diržai

Data

2019 12 02

Įvertinimas
0
Saugos-diržas-saugos-diržai.jpg

Analizuojant įvykusius eismo įvykius matome, kad pagrindinės priežastys dėl kurių įvyksta eismo įvykiai tai pėstieji ir dviratininkai nenaudoja atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių  tamsiuoju paros metu, ėjimas per gatvę neleistinose vietose. Vairuotojai nesilaiko lenkimo taisyklių, pirmumo pravažiavimo tvarkos per sankryžas, pėsčiųjų einančių per pėsčiųjų perėjas nepraleidimas.
    Kelių policijos pareigūnai vykdo įvairias prevencines priemones eismo saugumui užtikrinti. Norime išskirti vieną ir dar vis labai dažnai daromą Kelių eismo taisyklių pažeidimą - tai yra saugos diržų nenaudojimas. Kelių eismo taisyklių 196 punktas reikalauja: „Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti. Jeigu autobuse įrengti saugos diržai, priešais kiekvieną sėdynę, ant sėdynės arba šalia jos matomoje vietoje gali būti pavaizduotas informacinis ženklas „Užsisek saugos diržą“. Jeigu šio informacinio ženklo nėra, prieš pradedant važiuoti keleiviai apie reikalavimą naudotis saugos diržais turi būti informuojami žodžiu arba garso ir vaizdo priemonėmis.“  Patikrinimų metu matome, kad transporto priemonių vairuotojai jau saugos diržus segasi beveik visi, bet to negalime pasakyti apie keleivius važiuojančius transporto priemonėse. Vis dar yra populiaru keleiviams  neprisisegti saugos diržo važiuojant maršrutiniais ir taxi autobusais, lengvaisiais automobiliais galinėse sėdynėse.
    Žiemos mėnesiais esat sudėtingoms eismo sąlygoms yra didesnė tikimybė įvykti eismo įvykiams, tokiems kaip transporto priemonių susidūrimai, nuvažiavimai nuo kelio, apvirtimai, kurių metu gali nukentėti ir daug keleivių, kelių policijos pareigūnai norėdami sumažinti ir išvengti skaudžių pasekmių eismo įvykiuose  ypatingai sustiprins autobusų keleivių kontrolę ar visi segasi saugos diržus.
    Visų eismo dalyvių tarpusavio supratimas, pagarba vienas kitam, kelių eismo taisyklių reikalavimų laikymasis – tai saugi kelionė, saugus pėsčiasis eismo dalyvis.