Pilietinio pasipriešinimo mokymai Zarasų policijos komisariate

Data

2022 05 24

Įvertinimas
0
20220519_153656.jpg

Gegužės 19 d. Zarasų rajono policijos komisariate vyko įdomūs ir prasmingi mokymai su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėju Albertu Daugirdu.
    Ne tik per karą, bet ir taikos metu kyla daugybė grėsmių valstybės nacionaliniam saugumui (grasinimai panaudoti karinę jėgą, priešiškų žvalgybos tarnybų veikla, kibernetinis šnipinėjimas, kėsinimasis į konstitucinius pagrindus, istorijos perrašinėjimas, vertybių paminimas ir t.t.). Būtina ugdyti atsparumą šioms grėsmėms.
    Mokymų metu buvo pateikti pilietinio pasipriešinimo pavyzdžiai Lietuvos ir pasaulio istorijoje (pvz. 1988 m. protesto mitingai prieš Ignalinos atominės elektrinės trečiojo bloko statybas, Baltijos kelias, kuriame buvo protestuojama prieš Molotovo-Ribentropo paktą), aptarta pilietinio pasipriešinimo samprata (piliečių veiksmai priešinantis agresijai ir okupacijai), išanalizuotos pilietinio pasipriešinimo strategijos bei nesmurtinio pasipriešinimo „ginklai“. Amerikiečių mokslininkas Gene Sharp, tyrinėjęs pilietinės gynybos teoriją, išskiria 199 pilietinio pasipriešinimo nesmurtinius „ginklus“: vieši pasisakymai; grupinės ir masinės peticijos; vėliavos ir plakatai; grupinės akcijos; simbolių nešiojimas; politinis gedulas; rinkimų boikotas; visuotinis nepaklusnumas; įvairūs streikai; gamybos sustabdymas; kelių blokada ir t. t. Pasak gerb. Alberto, Zarasų rajono policijos komisariatas – tai pirmasis policijos komisariatas, pasikvietęs jį į svečius mokyti šia tema.
    Kiekvienas iš mūsų kasdien savo veiksmais atliekame vienokius ar kitokius žingsnius, kurie yra svarbūs siekiant išsaugoti valstybę ir jos identitetą.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Zarasų rajono policijos komisariato informacija