Policija įspėja: Utenos rajone vėl siaučia telefoniniai sukčiai

Data

2020 06 02

Įvertinimas
1
Atvirukai pagal stiliaus vadovą-005.jpg

 Pranešame, kad pastaruoju metu vėl atsirado naujų sukčiavimo būdų. Policijai žinomi keli atvejai, kai sukčius paskambina tam tikru telefono numeriu, prisistato policijos pareigūnu ir praneša žmogui apie sulaikytą asmenį, kuris turi dokumentus, banko duomenis, priklausančius tam asmeniui, kuriam buvo skambinta. Toliau informuojama, kad reikalinga informacija apie prisijungimo duomenis ir sujungiama su tariamu banko skyriumi arba banko darbuotoju, kuris nurodo, jog reikia pateikti prisijungimo kodus, kad būtų galima užblokuoti banko sąskaitą. Tokiu atveju žmonės tampa labai patiklūs ir viską padiktuoja. Nukentėjusiajam paaiškinama, kad norint apsaugoti sąskaitas yra užsakomas generatorius ir todėl elektroniniu paštu reikia pateikti asmens tapatybės kortelės duomenis (kopiją arba nuotrauką). Vėliau nuvykęs į banką apgautas asmuo sužino, kad iš jo sąskaitos yra padaryti pavedimai ir nuimti pinigai. Toks atvejis, kai yra išviliojama nemaža pinigų suma, jau nebe pirmas.  

POLICIJA ĮSPĖJA UTENOS KRAŠTO GYVENTOJUS:

• Policijos pareigūnai, banko, pašto atstovai jokių piniginių patikrinimų bei procedūrų neatlieka nei namuose, nei telefonu!

• Sulaukę skambučio iš nepažįstamų asmenų, kurie prašo atlikti pinigines procedūras telefonu, nedelsdami nutraukite pokalbį, o jeigu į namus atvyksta nepažįstami asmenys, prisistatantys socialiniais, pašto, banko darbuotojais, neįsileiskite jų į savo gyvenamąsias patalpas!

• Neperduokite nepažįstamiesiems asmenis savo pinigų, nepervedinėkite pinigų į nurodytas sąskaitas!

• Nesidalinkite su nepažįstamaisiais elektroninės bankininkystės duomenimis!