Policija tęsia prevencines priemones eismo saugumui užtikrinti

Data

2020 09 09

Įvertinimas
0
IMG_20200904_074922.jpg

Eismo priežiūrą vykdantys policijos pareigūnai, atkreipdami dėmesį į avaringumą bei saugumą keliuose, ypač vaikų ir jaunimo, apskrities keliuose tęsia prevencines priemones. Vykdytos prevencinės priemonės nuolat viešinamos, informuojama visuomenė ir apie sustiprintą policijos patruliavimą, tačiau pažeidimų vis dar pasitaiko.
Rugsėjo 8 d. Utenos aps. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos specialistais šį kart vykdė bendrą prevencinę priemonę skirtą mokyklinių autobusų kontrolei. Buvo patikrinti trys mokykliniai autobusai. Vienam vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR Administracinių nusižengimo kodekso 432 str. 1 d. straipsnį (Naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis, motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas), nes vairuodamas transporto priemonę nesegėjo saugos diržo. Visų trijų autobusų keleiviai buvo užsisegę saugos diržais.
Įprotis segtis saugos diržą autobuse mūsų visuomenėje formuojasi labai lėtai. Viena iš priežasčių – į eismo įvykius autobusai patenka kur kas rečiau nei lengvieji automobiliai. Teoriškai žmogus supranta, kad kelionė gali baigtis eismo įvykiu, tačiau grėsmės nejaučia ir apie saugumą pamiršta. Vis dėlto saugos diržas keleivį apsaugo ne tik nuo mirtino pavojaus, bet ir nuo sužalojimų autobuso vairuotojui staigiai sustabdžius transporto priemonę. Todėl nebijokime priminti kartu keliaujantiems, vairuotojams taip pat, kad reikia užsisegti saugos diržą. Nuo mūsų visų priklauso, ar saugi bus mūsų kelionė.