Policijos dienos minėjimas Utenoje

Data

2021 10 06

Įvertinimas
0
DSC_4699.JPG

Rudenišką rugsėjo 30 d. Utenoje įvyko šventinis Policijos Angelų sargų dienos minėjimas. Šiais metais buvo rengiamas bendras Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei struktūrinių padalinių (Anykščių r. PK, Ignalinos r. PK, Molėtų r. PK, Zarasų r. PK, Visagino PK) šventinis minėjimas.
Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Šv. Mišias už policijos pareigūnus ir darbuotojus aukojo Utenos aps. VPK kapelionas Petras Baniulis ir kunigas Simas Maksvytis. Šv. Mišiose giedojo Utenos aps. VPK darbuotoja Alina Plistkova ir pareigūnas Rimantas Turovas.
Po Šv. Mišių svečiai, pareigūnai, darbuotojai rinkosi į iškilmingą minėjimą Utenos kultūros centre. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, susirinkusius pasveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas. Kuris didžiavosi pareigūnais, kad ne tik su pandemijos, bet ir neteisėtos migracijos iššūkiais susidūrę pareigūnai uoliai vykdė savo pareigą Ginti. Saugoti. Padėti.
Policijos generalinio komisaro vyriausiasis patarėjas Donatas Matuiza padėkomis apdovanojo knygos „Zarasų krašto policijos istorija 1918-2019“ autorius: Joną Buroką, Vytautą Bukelskį, Ramunę Navickienę ir įteikė generalinio komisaro padėkas policijos pareigūnams.
Atvykę pasveikinti, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika ir Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanojo pareigūnus už nuolatinę veiklą, padedant kurti rajonų gyventojų socialinę gerovę.
Didžioji šventės dalis buvo skirta pagerbti pareigūnus bei policijos darbuotojus. Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas apdovanojo pasižymėjimo ženklais, už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, vardinėmis dovanomis bei padėkomis.
Tęsiant tradicijas nuo 2011 metų, šiemet „Gėrio sergėtojo" apdovanojimu už atliktą humanišką misiją, narsų poelgį, pilietinę pareigą dėl kitų visuomenės narių saugumo buvo apdovanota Visagino miesto gyventoja Ana Lagutova. Angelo stiklinė statulėlė skirta už tai, kad moteris pamačiusi atokioje vietoje išsigandusį, besiblaškantį vyrą, neliko abejinga, pranešė specialiosioms tarnyboms ir taip padėjo pasiklydusiam žmogui saugiai pasiekti namus.
Pagerbti policijos rėmėjai už aktyvų nepriekaištingą savanoriškos veiklos vykdymą bei įstaigų atstovai, kurie aktyviai bendradarbiauja su policija, vykdo prevencinę veiklą Utenos mieste.
Kaip ir kasmet ir šiemet už aktyvią veiklą Utenos policijos asociacijoje įteiktas apdovanojimas. Jis atiteko Kristinai Taraškevičienei.
Įteiktos padėkos pėsčiųjų žygio „Utena – LAIMĖS kelias“, skirto Utenos miesto jubiliejinei 760-jai gimtadienio šventei paminėti organizatoriams.
Padėkota socialiniams partneriams už vertingą indėlį kuriant saugią ir stiprią bendruomenę.

Pareigūnus pasveikinti atvyko Latvijos Respublikos policijos prie Vidaus reikalų ministerijos Latgalos regiono valdybos pareigūnai, prokuratūros, teismo, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės ir kitų institucijų atstovai.
Muzikine programa pareigūnus džiugino Utenos kultūros centro saksofonistas, o renginio vedėjas, atlikėjas Deividas Dubinovas-DEIVIZO susirinkusiems dovanojo muzikinį kūrinį „Liūto širdis“.
„Dėkojame visiems socialiniams partneriams, žiniasklaidos atstovams už sveikinimus, bendrystę, už vertingą indėlį kuriant saugią ir stiprią Utenos apskrities bendruomenę. Nuoširdžiai tikime, kad prasmingais darbais paremtas bendradarbiavimas tęsis ir ateityje“, - Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas.

Ačiū už nuotraukas Algimantui Antanui Čižai