Policijos dienos šventė Utenoje

Data

2019 10 02

Įvertinimas
1
DSC_0289.JPG

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje, kur buvo aukojamos mišios už sunkų, rizikingą bei pasiaukojamą darbą dirbančius policijos pareigūnus. Vėliau pareigūnai rinkosi į iškilmingą minėjimą Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.
Policijos dienos proga surinkusius pareigūnus ir svečius sveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, vėliau sekė apdovanojimai. Tradiciškai apdovanotas pilietis, kuris nelieka abejingas, pastebėjęs darant nusikaltimą ar ištiesia pagalbos ranką atsitikus nelaimei. Šiemet „Gėrio sergėtojo“ stiklinė statulėlė įteikta Andrioniškio šv.  Apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonui Mindaugui Šakiniui. Šis dvasininkas neliko abejingas, kai pamatė Šventosios upės srovės nešamą žmogaus kūnas, drąsiai šoko į vandenį ir išgelbėjo moterį. Didžioji šventės dalis buvo skirta pagerbti pareigūnams bei policijos darbuotojams, jiems  įteikti pasižymėjimo ženklai, už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, padėkos bei vardinės dovanos.
Atvykę svečiai susirinkusiems ne tik išsakė daug linkėjimų ir sveikinimų, bet įteikė ir padėkos raštus. Pareigūnai gavo padėkas iš LR Seimo nario E. Pupinio bei Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus A. Remeikio rankų.
Taip pat policijos pareigūnų pasveikinti atvyko Latvijos Respublikos policijos prie Vidaus reikalų ministerijos Latgalos regiono valdybos pareigūnai, prokuratūros, teismo, Ignalinos pasienio rinktinės, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Utenos trikotažo atstovai.
Šventės metu pagerbti policijos rėmėjai, už aktyvų nepriekaištingą savanoriškos veiklos vykdymą, nuolatinį bendradarbiavimą su policija bei įvairių institucijų atstovai, kurie aktyviai bendradarbiauja su policija, vykdo prevencinę veiklą Utenos mieste.
Policijos dienos minėjimą papuošė Utenos meno mokyklos mokinių koncertas, vėliau pareigūnai  klausėsi Onutės Kolobovaitės ir Egidijaus Bavikino koncerto.