Prevencinis renginys "16 aktyvumo dienų be smurto"

Data

2018 11 28

Įvertinimas
0
IMG_6640.JPG

Utenos apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus Utenos rajone skyriaus patarėja Gailutė Blažienė renginio dalyviams kalbėjo apie vaikų ir tėvų teises ir pareigas, atsakomybę, tarpinstitucinį bendradarbiavimą užkertant kelią smurtui artimoje aplinkoje. Utenos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Iliuminata Gaigalaitė pasakojo apie tai, kaip tėvai turi bendrauti su savo vaikais, kad įsiklausytų ir išgirstų vieni kitus, pasitikėtų vieni kitais, atvirai bendrautų su savo vaikais apie iškylančias problemas ir kartu rastų problemų sprendimo būdus. Psichologė rekomendavo tėvams bendradarbiauti su psichologais, lankyti pozityvios tėvystės mokymus, tobulintis ir atrasti geriausius bendravimo būdus su vaikais įvairiais jų amžiaus tarpsniais, pasiremiant benravimo psichologija spręsti iškilusias problemas. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro atstovė Elvyra Lasskaja pristatė visuomenei specializuoto pagalbos centro vykdomas veiklas, teikiamas paslaugas asmenimis nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Specializuoto pagalbos centro psichologė Vida Repečkaitė pasidalino su kokiomis situacijomis dažniausiai susiduriama teikiant pagalbą smurto aukoms, kokią neigiamą įtaką ir pasekmes smurto aukai sukelia patirtas įvairių formų smurtas artimoje aplinkoje. Bendruomenės pareigūnės pristatė statistinius duomenis dėl smurto artimoje aplinkoje Utenos apskrities mastu.
    Renginio dalyviai galėjo pasigėrėti Utenos meno mokyklos dailės skyriaus vaikų meno darbų paroda smurto artimoje aplinkoje tematika. Vaikai piešdami piešinius išreiškė nepakantumą smurtui bei meno darbais skatino visuomenę mylėti savo šeimos narius, teikti jiems džiaugsmą ir šilumą. Renginio dalyviams pareigūnai bei pranešėjai atsakė į visus rūpimus klausimus, vyko diskusijos.
    Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro atstovė Elvyra Lasskaja bendruomenės pareigūnėms Daivai Maselskienei ir Agnei Steponavičienei įteikė padėkas už nuoširdų ir profesionalų darbą žmonių saugumo labui, ilgametį bendradarbiavimą su Anykščių moterų ir užimtumo informacijos centru.
Bendruomenės pareigūnės padėkojo renginio partneriams už nuoširdų ir glaudų bendradarbiavimą, vykdant smurto artimoje aplinkoje prevenciją Utenos krašte, įteikė policijos suvenyrus. Pareigūnės dėkojo Utenos meno mokyklos pedagogams, kad ugdo vaikus būti dorais ir atsakingais piliečiais. Vaikams piešusiems piešinius padovanoti šviesą atspindintys atšvaitai, kad vaikai tamsiu paros metu būtų matomi ir saugūs.
    Renginio pabaigoje pareigūnės visiems susirinkusiems įteikė balionus, tam kad užrašytų šiltus ir nuoširdžius žodžius savo artimiesiems ir juos padovanotų, taip išreikšdami meilę ir pagarbą šeimos nariams.
    Prevencinis renginys vykdytas pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą "Smurtui artimoje aplinkoje - ne 2018".
    Policija skatina visuomenę nebūti abejingais, apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Laiku sustabdytas smurtas visuomenės pilietiškumo dėka gali išgelbėti žmogaus gyvybę.