Prevencinis renginys "Pasakyk narkotikams - NE"

Data

2017 11 20

Įvertinimas
0
010.jpg

Š. m. lapkričio 15 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė ir Agnė Steponavičienė siekiant užkirsti kelią neteisėtam narkotinių, psichotropinių medžiagų platinimui, vartojimui Utenos krašte bei moksleivius supažindinti su narkotinių ar psichotropinių medžiagų daroma žala žmogaus organizmui, taikoma atsakomybe už neteisėtą narkotinių medžiagų įgijimą, vartojimą, platinimą, bendradarbiaujant su Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriumi, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, VŠĮ „Vilties švyturys“ priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės centru, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru - pagal vykdomą 2017 m. Utenos r. savivaldybės prevencinį projektą „Jaunimas už gyvenimą be alkoholio ir tabako“ organizavo prevencinį renginį „PASAKYK NARKOTIKAMS – NE“, VšĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas pasveikino visus susirinkusius į renginį, diskutavo su jaunimu apie narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimą, sukeliamas pasekmes. Vadovas atkreipė jaunimo dėmesį į tai, kad labai svarbu gyvenime laiku ir tvirtai priimti sprendimą - atsisakyti pasiūlymo išbandyti narkotines medžiagas. Visada reikia įvertinti tai ką turi, pagalvoti apie vertybes ir artimus žmones. Atkreiptas dėmesys į tai, kad asmenys turintys priklausomybę norėdami lengvai prasimanyti pinigų „dozei“ ima daryti įvairias nusikalstamas veikas, neretai pakliūna ir į įkalinimo įstaigas. Sudūžta šeimų gyvenimai, įskaudinami artimi žmonės, žalingų medžiagų vartojimas žmogų dažnai gali atvesti iki mirties.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos atstovas Remigijus Kutka pristatė nusikalstamumo statistikos rodiklius dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo. Atkreipė dėmesį į tai, kad specializuotų policijos padalinių pareigūnai stebi ir renka informaciją kokie asmenys platina narkotines bei psichotropines medžiagas. Policija siekia užkirsti kelią narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimui Utenos krašte, sulaikyti asmenis ir juos patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

VŠĮ „Vilties švyturys“ priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės centro atstovė Inga Lučunienė jaunuoliams skaitė paskaitą apie narkotinių bei psichotropinių medžiagų daromą žalą žmogaus organizmui, sukeliamas pasekmes bei priežastis, kodėl jaunimas ima vartoti narkotines medžiagas, iš kokių požymių atpažinti asmenis vartojančius narkotikus, kaip padėti ir kur kreiptis reikalingos pagalbos. Pristatytos priklausomybių reabilitacijos centro „Vilties švyturys“ vykdomos funkcijos ir veikla.

Utenos krašto jaunuolius giliai sujaudino ir paskatino savo vidumi apmąstyti gyvenimo vertybes gyvai išgirstos realios dviejų asmenų, praeityje vartojusių narkotines medžiagas, gyvenimo istorijos. Vyriškiai paliudijo savo gyvenimo istorijas, skaudžius išgyvenimus, aktyviai skatino jaunuolius net nebandyti vartoti narkotinių bei psichotropinių medžiagų. Todėl, kad narkotikai sugriauna žmonių gyvenimus į šipulius, žmonės viską praranda, pakliūna į įkalinimo įstaigas, atsiduria prie mirties slenksčio, o išlipti iš narkotikų liūno yra labai sudėtingas ir ilgas kelias. Atkreipė jaunuolių dėmesį į tai, kad šie turėtų būti ypatingai budrūs ir atsargūs išvažiavę studijuoti į didmiesčius. Reikia būti atsargiems ir budriems būnat klubuose, vakarėliuose, kad nepažįstami asmenys neįpiltų į gėrimus narkotinių ar psichotropinių medžiagų, atidžiai pasirinkti žmones bendravimui, kad nebūtų įtraukti į narkotinių medžiagų vartojimą bei platinimą.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologas Žydrūnas Giedraitis pademonstravo, kaip atliekama narkotinių medžiagų paieška su policijos tarnybiniu šunimi.

Utenos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės demonstravo vaizdines priemones.

Utenos miesto ir rajono gimnazijų moksleivių bei jaunųjų policijos rėmėjų komandos  demosntravo pristatymus, kaip vykdoma žalingų įpročių prevencija Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigose. Moksleivių komandos buvo apdovanotos prizais. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai pristatė šalyje vykdomą akciją „Kyšis išpurvina“, jaunuoliams išdalinti prevencinio pobūdžio lankstinukai su aktualia informacija gyventojams.
Šis policijos pareigūnų jau trečius metus organizuojamas prevencinis renginys Utenos krašto jaunuoliams suteikė daug naudingų žinių, kurios prevers gyvenimo kasdienybėje. O svarbiausia, kad Utenos krašto jaunuoliai visada gebėtų priimti atsakingus, tvirtus sprendimus, reikiamu laiku išdrįstu pasakyti narkotikams – ne.
Policija skatina Utenos krašto gyventojus nebūti abejingais, pranešti apie asmenų daromas nusikalstamas veikas bendruoju pagalbos telefonu 112.