Renginys moksleiviams "Vaiko gyvenimo labirintai"

Data

2019 11 19

Įvertinimas
1
1.jpeg

Šis prevencinis renginys organizuotas pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą „Smurtui artimoje aplinkoje - Ne 2019“. Prevenciniame renginyje dalyvavo 64 moksleiviai (5-10 klasių) iš įvairių Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų.
   Prevencinio renginio metu bendruomenės pareigūnės skaitė paskaitą moksleiviams apie smurto artimoje aplinkoje sampratą, formas, pasekmes. Vyko moksleivių komandinių darbų (parengtų fotovoice metodu) pristatymas smurto artimoje aplinkoje tematika. Moksleiviai pristatydami kūrybinius darbus perteikė žinias, suvokimą, jausmus apie smurtą artimoje aplinkoje. Kitos komandos stebėjo pristatymus,ir po kiekvieno iš jų vyko aptarimas grupėse. Vaikai išsakė savo pamąstymus ir kokius jausmus tai sukelia perteikdami tai ant atskirų stendų – ką matau? Ką jaučiu? Ką galvoju?. Kiekvienas pristatymas tapo kaip mokomoji medžiaga, kuri vaikams padėjo atpažinti tam tikras smurto formas, kaip smurtas pasireiškia, kokias sukelia pasekmes.
    Po kūrybinių pristatymų vaikų psichologė J. Bareišienė analizavo, reflektavo, apibendrino mokinių išsakytas mintis, nuomones, jausmus, požiūrį.
   Vaiko teisių apsaugos atstovės I. Gaigalienė, G. Blažienė, mokiniams kalbėjo apie vaikų teises ir pareigas, kaip apsaugoti vaiką nuo smurto artimoje aplinkoje.
   Bendruomenės pareigūnės pristatė specializuotų pagalbos centrų teikiamą pagalbą smurto aukoms. Mokiniams išdalinti lankstinukai su specializuotų pagalbos centrų kontaktiniais duomenimis, pagalbos galimybėmis gauti reikiamą pagalbą, kita aktuali prevencinio pobūdžio informacija. Vaikams dovanotos apyrankės - Pagarba. Tolerancija. Draugystė. Vaiko teisių atstovai vaikams dovanojo prizus už kūrybinius pristatymus. Renginio metu koncertavo Dauniškio gimnazijos mokiniai.
    Renginio antroje dalyje moksleiviams organizuota kino renginio organizavimo paslauga, moksleiviai kino teatre žiūrėjo filmą „Kovotoja“, tai policijos pareigūnų paskatinimas mokiniams už parengtus kūrybinius pristatymus. Renginys finansuojamas Utenos rajono savivaldybės lėšomis.
    Utenos rajono švietimo įstaigų moksleiviai parengė išties įspūdingus, informatyvius, jautrius pristatymus, smurto artimoje aplinkoje tematika. Išmoko atpažinti smurtą artimoje aplinkoje, kaip pasireiškia smurtas, kokios gali būti jo pasekmės. Sužinojo kokios yra pagalbos galimybės nukentėjus nuo smurto.
    Vaikų pristatymai atskleidžia vaikų požiūrį, jausmus apie smurtą artimoje aplinkoje. Vaikai kurdami pristatymus, siunčia žinutę suaugusiems, kad šie susimąstytų, pajaustų, kokią baimę, nesaugumo jausmą, kokius išgyvenimus vaikams sukelia smurtas artimoje aplinkoje. Reikia įsiklausyti į vaikų mintis, pajausti ką nori vaikai pasakyti suaugusiems, reikia pabandyti į tai pažiūrėti vaiko akimis. Gal tada suaugusieji supras, kad reikia keisti gyvenimą, gyvenimo būdą, ir reikia pradėti kiekvienam nuo savęs paties.
    Dėkojame renginio partneriams už bendradarbiavimą organizuojant prevencinį renginį “Vaiko gyvenimo labirintai“, tai buvo labai jautrus, informatyvus ir naudingas renginys tiek moksleiviams, tiek suaugusiems.
     Nebūkite abejingi, praneškite apie smurtą artimoje aplinkoje policijai 112.