Rugsėjį policija skyrė ypatingą dėmesį moksleivių saugumui

Data

2020 10 01

Įvertinimas
0
IMG_20200904_074859.jpg

   Rugsėjį miestuose ir gyvenvietėse ypatingai suaktyvėjo vaikų ir moksleivių judėjimas. Pasibaigus vasaros atostogoms visi sugrįžo į savo gyvenamąsias vietas tęsti ar pradėti naujų mokslų. Mokslo metų pradžiai daug dėmesio skyrė ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdydami įvairias prevencines priemones, kurių tikslas - išvengti žmonių aukų keliuose ir sumažinti eismo įvykių skaičių.
    Pirmosiomis rugsėjo dienomis budėjimui prie mokyklų į pagalbą buvo pasikviesti policijos rėmėjai. Visą rugsėjo mėnesį buvo sustiprintas patruliavimas prie mokyklų, ten esančių pėsčiųjų perėjų ir automobilių stovėjimo aikštelių, siekiant nustatyti nedrausmingus vairuotojus nepraleidžiančius pėsčiųjų einančių per perėjas, išaiškinti pėsčiuosius pažeidinėjančius kelių eismo taisyklių reikalavimus ir taip pat patikrinti ar į mokyklas atvykstantys moksleiviai, studentai su automobiliais laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Patikrinti mokykliniai ir maršrutiniai autobusai vežantys vaikus į mokymo įstaigas, nustatyta, kad kai kurie vairuotojai nesegėjo saugos diržų.
    Kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojais buvo vykdomi transporto priemonių techninės būklės patikrinimai.
    Mokyklose ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato saugaus eismo klasėje buvo skaitomos paskaitos saugaus eismo tema mokyklų ir darželių auklėtiniams.
    Per visą mėnesį Utenos apskrityje policija užfiksavo 1343 kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš kurių dažniausiai pasitaikantys buvo: pėsčiųjų ir dviratininkų padaryti 395 pažeidimai, užfiksuoti 213 greičio viršijimo atvejai, padaryti 189 pažeidimai dėl draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, 73 eismo dalyviai pažeidė saugos diržų naudojimosi tvarką, sulaikyti 39 vairuotojai kurie vairavo transporto priemones neblaivūs, iš jų 23 vairuotojams pradėti ikiteisminiai tyrimai, 32 vairuotojai lenkė kitas transporto priemones vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, 25 eismo dalyviai vairavo  transporto priemones neturėdami tesės jų vairuoti, 11 vairuotojų nesustojo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama Kelių eismo  taisykles.  
Apskrities gyventojai buvo informuojami per įvairias informavimo priemones apie prasidedančius naujuosius mokslo metus, vykdomas sustiprintas prevencines priemones, jų svarbą ir rezultatus.

Policija ragina visus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.