Rugsėjo paskutinis sekmadienis - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Data

2020 09 28

Įvertinimas
0
received_352681442454743.jpg

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija (2009 m. gegužės mėn.). Šiemet, visoje Lietuvoje ji buvo minima rugsėjo 27 dieną. Diena skirta visiems dar kartą susimąstyti apie eismo dalyvių (transporto priemonių vairuotojų, pėsčiųjų, keleivių) saugumą.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių skyriaus pareigūnai šią dieną surengė akciją, kurios metu eismo dalyviams priminta, kad tik tarpusavio supratimas, pagarba vienas kitam, Kelių eismo taisyklių laikymasis gali užtikrinti saugų dalyvavimą eisme. Buvo dalinami atšvaitai ir liemenės su šviesą atspindinčiai elementais, tamsiu paros metu ar esant prastam matomumui šie elementai tampa gyvybiškai svarbūs.

Lietuvos kelių policija primena:

♦ Transporto priemonę vairuojame tik būdami blaivūs, turėdami teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę.
♦ Važiuojame tik saugiu greičiu.
♦ Transporto priemonėje ir vairuotojas, ir keleiviai užsisegame saugos diržus. Mažuosius keleivius vežame jiems skirtose specialiose sėdynėse.
♦ Važiuodami viešuoju transportu (autobusu, troleibusu) rūpinamės savo saugumu. Jei yra laisvų vietų – atsisėdame, stovėdami, tvirtai laikomės už turėklų. Vaiko, neįgaliojo vežimėlį statome tam skirtoje vietoje, užfiksuojame jo stabdžius.
♦ Tamsiuoju paros metu būkime matomi: naudokime atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiančius žibintus.
♦ Pėstieji, būkite atidūs ir įsitikinkite savo saugumu eidami per važiuojamąją kelio dalį. Eidami ja, stebėkite aplinką, girdėkite, kas vyksta aplinkui (nesinaudokite mobiliuoju telefonu, ausinėmis ar ausinukais).
♦ Dviračių vairuotojai: važiuokite tik techniškai tvarkingu dviračiu, tamsiuoju paros metu dėvėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, galvą apsaugokite šalmu, privažiavę pėsčiųjų perėją, nulipkite nuo dviračio ir jį persiveskite, važiuokite dviračių takais, būkite dėmesingi pėstiesiems.
 

GERBKIME IR SAUGOKIME VIENI KITUS KELYJE!