„Tolerancija pro mano langą” - prevencinis renginys moksleiviams

Data

2021 11 23

Įvertinimas
1
1637659767205.jpg

Utenos policijos bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė ir Miglė Šilgalė vykdant Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės administracijos prevencinį projektą „Smurtui artimoje aplinkoje Ne - 2021”, šių metų lapkričio 18 d. vykdė prevencinį renginį Utenos rajono progimnazijų 6-8 klasių moksleiviams „Tolerancija pro mano langą”.

Renginio tikslas - skatinti vaikų netoleranciją patyčioms bei ugdyti vaikų žinias, suvokimą apie patyčias, jų formas, pasireiškimo būdus. Ugdyti žinias apie saugų elgesį, bendravimo kultūrą internete, siekiant išvengti patyčių, kitų teisės pažeidimų. Supažindinti su institucijų pagalbos galimybėmis patyčių ir smurto atvejais. Skatinti vaikus pasitikėti policija, švietimo įstaigų atstovais, nebijoti apie patyčias ir smurtą kalbėti su suaugusiais, ieškoti pagalbos galimybių sau ar bendraamžiams.

Prevencinis renginys vyko nuotoliniu būdu per ZOOM programą. Policija skaitė paskaitą „Bendravimo kultūra ir saugus elgesys internete, patyčių prevencija, pagalbos galimybės“. Utenos Krašuonos, Vyturių, Aukštakalnio progimnazijų moksleiviai pristatė savo kūrybinius darbus tema „Tolerancija pro mano langą“, kurių metu pasiuntė tam tikrą išgyventą jausmą, akimirką, situaciją, kaip patys vaikai mato, jaučia ir galvoja apie juo supančia aplinką. Psichologė Zita Ribokienė po darbų pristatymo apibendrino, reflektavo vaikų išreikštas emocijas. Utenos Kamerinio teatro aktorė Justina Mandrijauskaitė pasakojo vaikams apie toleranciją teatre, suaugusiųjų gyvenime, vyko diskusijos, atsakyta į rūpimus klausimus.

Prevencinio renginio metu pristatyti kūrybiniai moksleivių darbai sujaudino visus dalyvius. Dažnai vaikai mato, jaučia ir galvoja kur kas apie gilesnius dalykus nei suaugusieji, dažniausiai paskendę rūpesčiuose ir buityje. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji turi būti dėmesingesni savo aplinkai, artimiausiems žmonėms, rodyti pagarbą, toleranciją, draugystę.

Moksleiviams už kūrybinių darbų pristatymą įteikti prizai, įgyti Utenos rajono savivaldybės lėšomis, vykdant prevencinį projektą „Smurtui artimoje aplinkoje Ne – 2021”.