Utenos policijos pareigūnai pataria, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių

Data

2020 06 25

Įvertinimas
0
DSC_0912.JPG

Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Siekiant užtikrinti, jog pramogos būtų ne tik smagios, bet ir saugios, Utenos apskrities policijos pareigūnai birželio-rugsėjo mėnesiais paplūdimiuose bei viešose rekreacinėse vietovėse, vykdys prevencines priemones.
Pareigūnai primena keletą taisyklių, kurių privalu laikytis prie vandens telkinių.

Vaikams nuolat dera priminti, kad būti prie vandens telkinių, mokytis plaukti, šokinėti nuo tiltelių, nardyti, galima tik prižiūrint saugusiam žmogui – iškilus pavojui, jis galėtų nedelsiant padėti. Prieš lipant į vandenį reikia įsitikinti, ar krantas yra palankus maudytis saugiai, ar nėra per gilu. Pulti į vandenį iškart, nors diena ir labai karšta, negalima. Būtina saugotis stiprios srovės, o plaukiant valtimi reikia sėdėti ramiai – išdykaujant ar vaikštant, ji gali apvirsti.

Pamačius skęstantį žmogų, policijos pareigūnai pataria nedelsiant telefonu 112 kviesti gelbėjimo tarnybas, labai svarbu kuo tiksliau nurodyti vietą, kurioje atsitiko nelaimė.  Saugiausia padėti skęstančiajam – numesti, ar priplaukus per atstumą paduoti, kokį nors plūduriuojantį daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti ir laikytis virš vandens.

Jei patys pradėtumėte skęsti, patariama įkvėpti kuo daugiau oro, šauktis pagalbos, ar bandyti atkreipti dėmesį mojuojant rankomis. Plaukti į šoną nuo srovės ir tik ištrūkus iš jos, sukti kranto link. Jei į kvėpavimo takus patektų vandens, patariama nedarant staigiu judesiu apsiversti ant nugaros ir atsikosėti, jei mėšlungis sutrauktų raumenį – stengtis nepanikuoti, jį įtempti ir bandyti plaukti kranto link.

Eidami maudytis, nepalikite ant kranto be priežiūros savo rankinių, mobiliųjų telefonų, piniginių, dokumentų ir kitų vertingų daiktų.

Saugios vasaros linkintys Utenos policijos pareigūnai taip pat įspėja, kad neliptumėt į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų – apsvaigęs žmogus aplinką ir savo galimybes vertina neadekvačiai, todėl iki nelaimės – vos vienas žingsnis.

Linkime saugios ir šiltos vasaros!