Utenos rajone vykdoma prevencinė priemonė „Stop smurtui“

Data

2021 09 17

Įvertinimas
1
stop smurtui 3.jpg

     Utenos policijos bendruomenės pareigūnai kartu su Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus atstovais vykdydami policijos ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą „Smurtui artimoje aplinkoje Ne – 2021“ , š. m. rugsėjo 16 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vykdė prevencinę paskaitą - diskusiją smurto artimoje aplinkoje tematika, kurioje dalyvavo Utenos rajono šeimos, specializuotų pagalbos centrų atstovai, Utenos rajono socialinių paslaugų centro atstovai.
    Bendruomenės pareigūnė Daiva Maselkienė supažindino dalyvius su Lietuvos Respublikos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatomis, sampratomis, pristatė vaizdinę medžiagą, vyko įvairių situacijų aptarimas, t. y. kaip ir kokiomis formomis pasireiškia smurtas artimoje aplinkoje. Kalbėta apie smurto ratą, smurto priežastis, pasekmes, smurto įtaką nepilnamečiams vaikams. Atkreiptas dėmesys į tai, kokios yra tėvų teises ir pareigos, atsakomybė, kad vaikas gyventų saugioje aplinkoje.  
    Utenos kolegijos dėstytoja, psichologė Zita Ribokienė pristatė Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro teikiamą pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, pasidalino darbine patirtimi apie tai ką jaučia ir išgyvena smurtą artimoje aplinkoje patiriantys asmenys ir vaikai, kokios yra pagalbos galimybės. Utenos apskrities vyrų krizių centro atstovas Gytis Stankevičius pristatė specializuoto pagalbos centro teikiamas paslaugas ir kokia pagalba yra teikiama netik vyrams, bet ir šeimai. Vyko diskusijos atsakyta visiems į rūpimus klausimus.     Dalyviams išdalinta prevencinė dalinamoji medžiaga: magnetukai, rašikliai, lankstinukai su specializuotų pagalbos centrų kontaktiniais duomenimis. Utenos policijos ir Utenos rajono savivaldybės prevencinio projekto „Smurtui artimoje aplinkoje Ne – 2021“  iniciatyva, Utenos rajono savivaldybės lėšomis įgyti Led pakraunami prožektoriai, kurie įteikti renginyje dalyvavusioms šeimoms, taip pat bendradarbiavimo dėka specializuotų pagalbos centrų, Utenos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojų bus įteikti individualiai asmenims nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje.
    Tikimės, kad pakraunami Led prožektoriai ne tik pravers gyventojams kasdienybėje tamsiu metu būti saugiems, matomiems, bet ir ištikus nelaimei apšvies kelią skubantiems ieškoti pagalbos.
    Projekto lėšomis įgyti lankstinukai su specializuotų pagalbos centrų kontaktiniais duomenimis bus išdalinti Utenos rajono seniūnijoms, iškabinti daugiabučių namų laiptinėse, kad gyventai gautų aktualią informaciją apie pagalbos galimybes nukentėjus nuo smurto artimoje aplinkoje.    
    Policija prašo gyventojų nebūti abejingiems ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.