Utenos rajono keliuose naujas greičio matuoklis

Data

2019 12 10

Įvertinimas
1
IMG_5002.jpg

„Tru CAM II“ yra pažangiausia vaizdo fiksavimo ir greičio matavimo priemonė šiuo metu siūloma rinkoje. Prietaisas ne tik matuoja greitį, bet ir įrašo didelės raiškos vaizdo įrašą bei statinius vaizdus, kuriuose fiksuojamas greičio viršijimas arba padarytas  pažeidimas, tai daroma tiek dieną, tiek naktį. Šiuo prietaisu yra  galimybė užfiksuoti ir identifikuoti tam tikrų tipų transporto priemonių vairuotojus viršijančius leistiną važiavimo greitį.
Gruodžio 9 d.  lazerinis greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisas buvo perduotas Utenos aps. VPK. Perdavime dalyvavo Utenos rajono savivaldybės atstovai – Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, ir kt., Utenos aps. VPK atstovai – Utenos  aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas, viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys ir kt. bei Utenos rajono spaudos atstovai.
Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas didžiavosi ilgamečiu ir efektyviu savivaldos ir Utenos aps. VPK bendradarbiavimu. Pabrėžė, kad Utenos rajono savivaldybė rūpindamasi gyventojų saugumu Utenos mieste įrengė ne tik viešojo stebėjimo kamerų tinką, bet taip pat drauge su policija bendradarbiauja įvairiuose prevenciniuose ir tarptautiniuose projektuose, socialinėse akcijose.
Utenos aps. VPK vadovas Vytautas Vaiškūnas atkreipė dėmesį, kad greičio matavimas Utenos rajone bus vykdomos prevencijos tikslais, eismo dalyvių elgesiui kontroliuoti ir formuoti teigiamus elgsenos pokyčius. Taip pat akcentavo, kad mobilus greičio matuoklis  nėra sugalvotas komerciniais tikslais ir pareigūnai nesislapstys vykdydami greičio kontrolę.  Jeigu bus nustatyta, kad įvyko mažiau eismo įvykių dėl leistino greičio viršijimo, tai reikš, kad norimi rezultatai yra pasiekti. Greičio matavimas bus vykdoma atsižvelgiant į eismo įvykių analizę, gyventojų pranešimus.
Po „Tru CAM II“ pristatymo pareigūnai jau gatvėje pademonstravo, kaip prietaisas veikia, fiksuodamas pravažiuojančių automobilių greitį.