Visagino medikė nuteista dėl labai didelio kiekio psichotropinių vaistų platinimo ir kitų nusikaltimų

Data

2022 11 22

Įvertinimas
0
314904465_907258720174630_4222196636894038984_n.png

 Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 50-metė Visagino ligoninės vieno iš skyrių slaugytoja S. Ch. buvo kaltinama prekyba poveikiu, vaistų receptų klastojimu ir neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu psichotropinių vaistų, turint tikslą juos platinti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Į teisėtvarkos pareigūnų akiratį Visagino ligoninės darbuotoja pakliuvo dėl 2020-2021 metais galimai įvykdytų nusikalstamų veikų. Jai buvo pareikšti kaltinimai, kad, pasinaudodama savo tarnyba ir pažintimis, susitarė paimti 600 eurų kyšį iš pažįstamos moters. Pinigai neva turėjo būti skirti gydytojams, kad moters šeimos nariui būtų nustatyti specialieji poreikiai.

Ši medicinos darbuotoja taip pat buvo kaltinama neteisėtai įgijusi didelį kiekį psichotropinių vaistų ir juos platinusi. Tyrimo duomenimis, medikė, pasinaudodama ne mažiau kaip 30 suklastotų receptų, vaistinėse galėjo įsigyti labai didelį kiekį įvairių psichotropinių vaistų tablečių ir jas pardavinėti pažįstamiems asmenims.

Atlikdami šį ikiteisminį tyrimą, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino dar 3 asmenų padarytas nusikalstamas veikas. Taip pat tyrimo metu buvo nustatyti vienos Visagino ligoninės gydytojos padaryti teisės pažeidimai, neužtraukiantys baudžiamosios atsakomybės. Apie šiuos teisės pažeidimus prokuratūrai informavus Visagino ligoninės administraciją, ši įspėjo gydytoją apie tokio pobūdžio veiksmų nepriimtinumą.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas lapkričio 22 dieną kaltinamąją pripažino kalta dėl visų jai inkriminuojamų nusikalstamų veikų. Subendrinus bausmes, S. Ch. skirta galutinė 2 metų laisvės apribojimo bausmė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.