Visagino policijos bendruomenės pareigūnai per karantiną sėkmingai vykdo projektą

Data

2020 12 15

Įvertinimas
0
Screenshot_20201208-181039_Zoom.jpg

    Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariatas (toliau – Visagino PK) kartu su pagrindine partnere – Visagino savivaldybe sėkmingai įgyvendina projektą ,,Amžius – ne riba – išmokti naudotis policijos elektroninių paslaugų sistema“.
    Projekto tikslas – išmokyti Visagino gyventojus naudotis Elektroninių paslaugų sistema e.Policija.lt, ugdyti dalyvių savisaugos įgūdžius. Projektas – modernus ir inovatyvus, skirtas darbo su kompiuteriu gebėjimams įgyti ir juos pritaikyti. Tikslinė grupė – vyresnio amžiaus žmonės, kurie mažiau naudojasi informacinėmis technologijomis.
    Per pirmąjį projekto etapą Visagino PK projekto darbo grupės nariai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Atsižvelgiant į multikultūrinio Visagino miesto specifiką, projekto dalyviams buvo parengta dalijamoji medžiaga lietuvių ir rusų kalbomis. Dalijamojoje medžiagoje vaizdžiai, naudojant iliustracijas, perteikta informacija įvairiais klausimais: kaip apsisaugoti nuo turtinių nusikaltimų, ką daryti, kai artimoje aplinkoje patiriamas smurtas, kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis vadovautis, norint išvengti skaudžių eismo įvykių, pateikta tarnybų, teikiančių neatidėliotiną ir socialinę pagalba, kontaktinė informacija. Tikimasi, kad gautos žinios gyventojams bus naudingos ir pasibaigus projekto veiklai.
    Vykdant projektą ir atsižvelgiant į šalyje paskelbtą karantiną dėl COVID-19, teko tikslinti veiklas ir pasitelkti inovatyvius metodus. Svarbiausias projekto etapas vyko nuotoliniu būdu  –   naudojant ,,ZOOM“ platformą. Mokymų dalyviai išklausė teorinę medžiagą apie dažniausia daromas nusikalstamas veikas ir administracinius nusižengimus. Išgirdo patarimų, kaip netapti smurto auka, išvengti skaudžių nelaimių. Projekto dalyviai, per ,,ZOOM“ platformą, išmoko naudotis Elektroninių paslaugų sistema e.Policija.lt, dalyvavo praktiniuose mokymuose.
  Projekto dalyviai  negailėjo gražių žodžių projekto iniciatoriams ir dėkojo Visagino PK už organizuotus mokymus. ,,Pareigūnė Onutė Pernavienė paaiškino ir pademonstravo, kaip pateikti informaciją per elektroninių paslaugų sistemą e.Policija.lt, tad nuo šiol į policiją kreipsiuosi civilizuotu būdu“,  – juokavo viena projekto dalyvių. ,,Susitikimas labai patiko. Gavau daug naudingos informacijos, išsiaiškinau elektroninių paslaugų sistemos e.Policija.lt naudojimosi principus (be jūsų pagalbos būtų sunkiau išsiaiškinti ir tikriausiai būčiau kažką naudingo praleidusi). Labai patogu bendraujant gauti atsakymus į klausimus bei kitą naudingą informaciją. Ačiū už susitikimą“.  - dalinosi mintimis kita dalyvė.
    Projekto vadovė – Visagino PK vyriausioji tyrėja Onutė Pernavienė pažymėjo, kad toks  projektas Visagine vykdomas pirmą kartą, tačiau tikrai ne paskutinį, startas modernumui ir šiuolaikiškumui jau duotas.