Visagino savivaldybės tarybos nario padėka Visagino policijos pareigūnams

Data

2020 12 30

Įvertinimas
0
polish_save.JPG

       Utenos aps. VPK Visagino policijos komisariato viršininką Gintarą Mažintą pasiekė Visagino savivaldybės tarybos nario Aleksandr Kločan padėka skirta Mindaugui Uzdonui ir Karoliui Juodagalviui, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiesiems patruliams (tekstas verstas iš rusų kalbos):

     „Miesto žiniasklaidos priemonėse pasirodė pirmieji policijos pareigūnų darbo laikinuose eismo kontrolės postuose, kontroliuojančiuose eismo dalyvių karantino reikalavimų laikymąsi, vertinimai. Šie vertinimai yra skirtingi, todėl asmeniškai nusprendžiau patikrinti kelis kontrolės postus.
      Šių metų gruodžio mėn. 19 d. apie 12.00 val. nutariau nuvažiuoti į sodų bendrijoje „Pavasaris“ esantį nuosavą sodo sklypą ir pamaitinti ten gyvenančias kates. Iš Visagino važiavau keliu link „LOK“ ir už posūkio, vedančio į atominę elektrinę, pastebėjau kontrolės postą, kuriame policijos pareigūnai vykdė automobilių vairuotojų ir keleivių dokumentų kontrolę.
    Sulėtindamas greitį važiavau pro šalį ir mačiau policijos pareigūnus dėvinčius uniformą ir apsaugos priemones. Kiekvienas iš policijos pareigūnų prieidavo prie automobilio ir prisistatęs, paprašydavo eismo dalyvių pateikti dokumentus patikrai. Dokumentus pareigūnai tikrino laikydamiesi atstumo per atvirą langą ir trumpai pabendravę, praleisdavo įvažiuojančius. Man stebint, buvo praleista apie 10 automobilių.
     Vėliau, atlikęs gerą darbą savo sodo sklype (palikęs maistą katėms), aš važiuodamas link namų pasirinkau jau kitą kryptį – per Magūnų sankryžą. Netoli posūkio, link įmonės „MOTOR“, pamačiau įrengtą policijos kontrolės postą, kuriame buvo tinkamai išdėstytos užtvaros, įrengtas kelio ženklas „Judėjimas be sustojimo draudžiamas“. Šiek tiek arčiau iki policijos posto, kelyje stovėjo kelio ženklas „Eismo greičio apribojimai“. Labiausiai uždaroje kontrolės punkto zonoje stovėjo policijos automobilis įjungtais švyturėliais, su borto numeriu U5062. Ekipaže dirbo du pareigūnai, kurie taip pat dėvėjo tinkamą uniformą ir apsaugines kaukes bei pirštines.
     Patikrinęs priekyje važiavusius 4 automobilius, prie manęs priėjo vienas iš policijos patrulių (jis dėvėjo apsauginę kaukę ir pirštines, rankoje laikė krivulę) ir mandagiai, žinoma valstybine kalba, paprašė manęs atidaryti šoninį langą. Sužinojęs, kad nekalbu valstybine kalba, jis be problemų rusų kalba, taip pat ramiai ir mandagiai paprašė manęs pateikti dokumentus, patvirtinančius mano asmenybę ir gyvenamąją vietą Visagine. Šiuos dokumentus padaviau pro automobilio langą. Įsitikinęs, kad visi mano dokumentai tinkami, pareigūnas leido įvažiuoti į Visaginą. Šiek tiek nuvažiavęs nuo patikrinimo vietos, aš sustojau ir bandžiau nufilmuoti/nufotografuoti mobiliuoju telefonu šių dviejų pareigūnų darbą, bet pradėjo lyti todėl nuotraukos gavosi nekokybiškos.
     Turėdamas tikslą visa tai paviešinti, išdėsčiau šiame laiške. Noriu, kad jūs policijos komisariato vadovas, kuriam pavaldus patrulių ekipažas U5062, taip pat ir visi eismo dalyviai, per miesto žiniasklaidos priemones sužinotų, kaip realiai dirba patrulinė tarnyba kontrolės postuose karantino metu. Kaip pareigūnai vykdo savo pareigą, tarnybines funkcijas, specialius pavedimus, kaip vyksta pokalbis su tikrinamais asmeninis.
    Galutinis mano vertinimas dėl šių dviejų policijos pareigūnų, kurie dirbo ekipaže U5062 ir vykdė tarnybą užtikrindami eismo dalyvių karantino reikalavimų laikymosi kontrolę, lygiai kaip ir Visagino policijos komisariato vadovybės veiklą, organizuojant šį darbą - TEIGIAMAS. Savo ir savo rinkėjų vardu, sakau šiems žmonėms didelį AČIŪ. Šie pareigūnai oriai, netgi blogomis oro sąlygomis, vykdė tarnybines pareigas poste, vykdė savo pareigą, rodydami deramą santūrumą, ramybę ir mandagų elgesį su eismo dalyviais.

Su pagarba
Visagino savivaldybės tarybos narys Aleksandr Kločan"